GTX 980 TI Sisteme Kasa Önerisi

Batosware

Hectopat
Yer
ADANA
Daha fazla  
İyi sosyaller, toplayacağım sistem şu şekilde :

İşlemci : Intel Skylake Core i7 6700K 4.0 GHz 8 MB LGA 1151
Anakart : MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 1151 Soket DDR4 3600MHz O.C Sata 3.0 Usb 3.1 ATX
Bellek : Corsair DDR4 16GB(2x8) Vengeance 3000MHz
Ekran Kartı : MSI GTX 980Ti SEA HAWK 6GB 384bit GDDR5 DVI HDMI DP DX12
HDD : Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK
SDD : Samsung 850 Evo Serisi 2.5" 250GB SATA3 SSD
İşlemci Soğutucusu : CORSAIR Hydro H110 Intel AMD Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi
Kasa : Zalman Z11 NEO Pencereli USB 3.0 Mid Tower Siyah
Güç kaynağı : Seasonic X-750 80+ Plus Gold 750W (SEA-X-750)

Sisteme overlock yapma niyetim yok.
Sorularım ise ekran kartı için MSI GTX 980 ti olarak hangisi seçilmeli ? (Oyun performansı amaçlı)
MSI GTX 980 TI gaming - Golden Edition - Lighting Edition - Sea Hawk (Sanırım sadece Sea Hawk'da sıvı soğutucu var bu yüzden listemde o var)
Kasa olarak ise Zalman Z11 NEO ve Dark N10 arasındayım. Hangisini seçmeliyim ?
Ve bu sisteme fan kontrolcü almak gerekir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak O.C. yapmayacaksan niye i7 6700K alıyorsun ki ? Bunları almalısın:
Intel Skylake Core i7 6700
msi H170 Gaming M3
Kingston HyperX 2*6 2133 mHz
O GTX 980Ti'lar arasında ise en iyisi Sea Hawk. Hatta bildiğim kadarıyla en iyi GTX 980Ti da Sea Hawk. Kasa olarak da Zalman Z11 NEO benim de hoşuma gidiyor.

Emin olmamakla beraber H110'u Z11'e sığdıramayacağını düşünüyorum.
Zalman kasalar güzelde, büyük boyutlu sıvı soğutucular için pek elverişli değil.
Kesip biçme yada parçayı ayırarak kasa içi kasa dışı olayına maruz kalmamak için araştırmanı tavsiye ederim.

Hocam o.c. ile işiniz yoksa "K" ibareli işlemciler para israfıdır. RAM içinse 3000mhz yine para israfıdır. İ7 skylake için 2133mhz DDR4'lere yönelin.

Cooler Master Mastercase 5 veya Pro alabilirsin. O.C yapmayacaksan anakart baya fazla olmuş. MSI H170 Gaming M3 ve işlemci olarak da i7 6700 tercih etmelisin. RAM leride 2133mhz yapmalısın.

Yorumlar için teşekkürler ancak PC'yi aldığımda 4-5 yıl parça değişimi olmadan beni götürsün diye alıyorum. Oyun+normal kullanım amacı ve 8-10 bin bütçe ile. O yüzden bu parçaları seçtim. O.C yapmaya niyetim yok ama bu değişebilir de.

Benim sorularım sistemi değiştirmekle ilgili değil, GTX 980 ti ' lardan (MSI olarak) hangisi en performanslıdır ve 2 kasa arasından hangisini seçmeliyim ?

Yorumlar için teşekkürler ancak PC'yi aldığımda 4-5 yıl parça değişimi olmadan beni götürsün diye alıyorum. Oyun+normal kullanım amacı ve 8-10 bin bütçe ile. O yüzden bu parçaları seçtim. O.C yapmaya niyetim yok ama bu değişebilir de.

Benim sorularım sistemi değiştirmekle ilgili değil, GTX 980 ti ' lardan (MSI olarak) hangisi en performanslıdır ve 2 kasa arasından hangisini seçmeliyim ?
GTX 980 ti'lardan hangisini seçmek istediğin sana kalmış. Aralarında performans olarak taş çatlasa 2-3 fps oynar. Ben MSI GTX 980 ti'ı seçerdim. Çünkü bir MSI GTX970 kullanıcısı olarak söylüyorum; gayet müthiş bir soğutma yapmışlar. Öte yandan evga'nın modellerinin çekirdek hızları biraz yüksek olabilir, lakin MSI after burner ile aynı değerleri rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

Hocam zaten hepsi MSI, kararım MSI.
Sorduğum şey hangi MSI modeli olduğu. Model 1 Model 2 Model 3 Model 4
Daha açık yazayım, 4 farklı model. Sea Hawk sıvı soğutucu olduğu için cazip geldi bana ancak kullanan ya da bilgisi olanlardan önerisi olanları merak ediyorum.
MSI GTX980TI GAMING 6G - MSI GTX980TI GAMING 6G GOLDEN EDITION -- MSI GTX980TI LIGHTNIN -- MSI GTX 980Ti SEA HAWK.

Dostum anladığım kadarıyla normal bir pc kullanıcısısın extrem O.C lerle vs . işin yok
Benim tavsiyemi soruyorsan MSI'nin standart 6G modelini al geç inceleme bu kadar o kartların en standartında bile Twin Frozr5 var.
Hiç bir şekilde seni üzmeyecek,üzdürmek istesen bile başaramazsın:)
O yüzden sıvı soğutmalı modelini alıp ayriyetten 400 Tl vermene ve ayriyetten iki adet sıvı soğutmayı sığdırmak için kasa bütçenide yükseltmeye gerek yok . Aradaki farkla gönlüne göre sağlam çevre bileşenleri alırsın, gerçekten değmez.
Sıvı soğutmalının tek artısı kasa içindeki görüntüsü olacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı