GTX 980 ve FX 8150 oyun testi

İyi forumlar arkadaşlar. Yakın zamanda aldığım GALAX SOC GTX 980'in bir kaç testini yaptım ve alacak arkadaşlar için paylaşmak istedim. Youtube video düzenleyici çektiğim bir kaç oyunun görüntü kalitesi mahvettiği için bazı oyunlar paylaşamadım(BF 3, FarCry 4 ve Hitman Absulation).
Kullandığım donanım:
1. GALAX SOC GTX 980
2. M5A97 EVO R2.0
3. 16 GB CL9 1333 MHZ Kingston RAM
4. FX 8150 @stok
5. SAMSUNG BX2350

Not: Kullandığım işlemci, işlemci gücüne önem veren GTA 5 gibi oyunlarda ekran kartıma %40 darboğaz yapmaktadır. ShadowMordor gibi oyunlarda ekran kartının tam performansını görebilirsiniz.
GTA 5'de ekran kartımın GPU kullanımı:
Görüldüğü gibi yaklaşık %40'ı yatıyor.
darboğaz.png

Tomb Raider
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Middle Earth Shadow of Mordor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

World of Tanks

GTA 5 (Darboğaz bariz şekilde mevcut.)

Battlefield 4

Thief:

Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-08-21-35.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-08-41-64.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-09-03-79.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-10-39-67.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda 65 dereceyi geçtiğini görmedim. Uzun süre render aldığım zaman 70 dereceye kadar çıkıyor ama bu değerler normal. Neden sordunuz ki? Aynı işlemciden sizde demi var?

İşlemcinize OC yaparak bu %40lık sorunu %30 civarlarına çekebilirsiniz sanırım. Tabi birde sogutucu parası çıkacak. Ah AMD ah.

Elimde 8 koridorlu bir soğutucu var ve izlediğim bench testlerine bakacak olursak yüzde 15 performans artışı sağlayabiliyorum. Fakat O.C'yi kendi bilgisayarıma atmıyorum hocam. İstek üzerine arkadaşlarımın makinelerine atarım. O.C atacağına 50 dolar fazla ver mantığı var bende. Zaten yakın zamanda 1600 tl bütçe ile işlemci ve anakart alacağım.

Elimde 8 koridorlu bir soğutucu var ve izlediğim bench testlerine bakacak olursak yüzde 15 performans artışı sağlayabiliyorum. Fakat O.C'yi kendi bilgisayarıma atmıyorum hocam. İstek üzerine arkadaşlarımın makinelerine atarım. O.C atacağına 50 dolar fazla ver mantığı var bende. Zaten yakın zamanda 1600 tl bütçe ile işlemci ve anakart alacağım.

O bütçe ile Çarpan kilidi açık bir İ7 ve iyi bir anakart alırsanız önünüzde kimse duramaz. :LOL:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı