GTX 980 ve FX 8150 oyun testi

İyi forumlar arkadaşlar. Yakın zamanda aldığım GALAX SOC GTX 980'in bir kaç testini yaptım ve alacak arkadaşlar için paylaşmak istedim. Youtube video düzenleyici çektiğim bir kaç oyunun görüntü kalitesi mahvettiği için bazı oyunlar paylaşamadım(BF 3, FarCry 4 ve Hitman Absulation).
Kullandığım donanım:
1. GALAX SOC GTX 980
2. M5A97 EVO R2.0
3. 16 GB CL9 1333 MHZ Kingston RAM
4. FX 8150 @stok
5. SAMSUNG BX2350

Not: Kullandığım işlemci, işlemci gücüne önem veren GTA 5 gibi oyunlarda ekran kartıma %40 darboğaz yapmaktadır. ShadowMordor gibi oyunlarda ekran kartının tam performansını görebilirsiniz.
GTA 5'de ekran kartımın GPU kullanımı:
Görüldüğü gibi yaklaşık %40'ı yatıyor.
darboğaz.png

Tomb Raider
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Middle Earth Shadow of Mordor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

World of Tanks

GTA 5 (Darboğaz bariz şekilde mevcut.)

Battlefield 4

Thief:

Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-08-21-35.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-08-41-64.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-09-03-79.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-10-39-67.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Phenom 1055T ile 980 testini izlemiştim. Orda 980 bildiğimiz 970e dönüşüyordu. Sizinki yine iyi.

Öncelikle hayırlı olsun bol eğlenceli oyunlar dilerim. Gözden kaçırdığın bir noktaya değinmek istiyorum. Shadow of mordor benchmark testinde gelişmiş ayarlarda ilk baştaki grafik kalitesi seçeneğini ultraya aldığın zaman her şey ultra olmuyor. Custom ayarlarda manuel olarak her şeyi ultraya alman gerekiyor. Bu durumda 97 olan ortalama fps büyük bir ihtimalle 80'lere gerileyecektir.

Aşağıdaki videodan(5.16'dan itibaren) ayrıntılı bir şekilde bakabilirsin. Recep Baltaş'ında belirttiği gibi ''oyunun bize vermediği ultra ayarlarında ötesine geçtik'' diyor. Ambient occlusion ultra olabiliyor. Ayrıca Motion Blur/Anti-Aliasing ikisini beraber açman lazım. Bende Rog Matrix GTX 980 kullanıyorum. Bu oyunla ilgili k-2k-4k benchmark testleri yaptım. Ayrıca oyun içi fps testi için yine aynı şekildeki ayarlarda videolar mevcut. Ama asıl hesabım 1 aylık ban yediği için testleri paylaşmadım.

Çok teşekkür ederim. O videoyu bende izledim ama hiç dikkat etmedim oraya. Siz kaç FPS aldınız Rog Matrix GTX 980 ile?

Çok teşekkür ederim. O videoyu bende izledim ama hiç dikkat etmedim oraya. Siz kaç FPS aldınız Rog Matrix GTX 980 ile?
Şu anda işyerinde olduğum için size tam olarak sağlıklı bilgi veremiycem. Testler ve değerler evdeki pc'de. Akşam unutmazsam bakarım burada paylaşırım bir kaç değer. Ama şu sebepsiz yere ban olayı beni çok sinirlendiriyor. İnsanı teknolojiden soğutuyorlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı