GTX 980 vs 1650S

Ergün Mert

Hectopat
Normalde elimde olan laptopumu satıp GTX 1650S bir sistem alacaktım, ikinci el, ancak bu dolar artışından sonra en 3 bin TL koydular üzerine. Sistemlere bakarken GTX 980 Founders Edition'li bir sistem denk geldi ve fiyatı fazla ucuz (5950 TL).
Acaba eski olması performansını etkiler mi ya da 1650S yerine tercih edilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer bileşenler nedir? 980 her ne kadar bir canavar olursa olsun çok güç tüketen ve eski bir karttır. Yeni olduğu için 1650S tercih edilebilir. Tabii diğer bileşenler de önemli.

Normalde elimde olan laptopumu satıp GTX 1650S bir sistem alacaktım, ikinci el, ancak bu dolar artışından sonra en 3 bin TL koydular üzerine. Sistemlere bakarken GTX 980 Founders Edition'li bir sistem denk geldi ve fiyatı fazla ucuz (5950 TL).
Acaba eski olması performansını etkiler mi ya da 1650S yerine tercih edilebilir mi?
1650S çok yeni bir kart değil. Ama 980'den daha yeni eğer ki temiz bir kasa ise alınabilir.

Hangisi ucuzsa onu al.

Eskime durumu ekran kartından ziyade işlemci kanadını acayip vuruyor genel kullanıcıda. Endişe etmeniz gereken, ekran kartının değil işlemcinin ne kadar eski olduğu durumu olmalı.

Hocam 980 ucuzsa onu al bence. Eski ve çok yüksek TDP değeri var ama 1660 gücünde.

Founders edition çılgınlar gibi ısınıyor olabilir ben olsam bulaşmazdım. Verimsiz bir kart zaten ama al sat yapıp 1-2 bin lira kazanabilirsiniz belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı