GTX Titan Black vs GTX 980 Referans

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. GTX 980 ve Titan Black arasında kaldım. Titan'ı ikinci elden 2000TL ye buldum fakat aslında amacım 980 referans almaktı. Asıl amacım oyun. Teşekkürler. (Referans almak istememin sebebi başka).

TITAN serisinin pahalı olmasının nedeni yüksek seviyede Render vs. işler için kullanılabilirken aynı zamanda oyun içinde taviz vermemesi. Amaç oyun ise GTX 980 daha performanslıdır, onu alın. Grafik çizimleri ve Render'da ise TITAN arayı açacaktır.

İkinci el olduğu için TİTAN Black ucuz geliyor biraz fakat 980'in oyunda ben de iyi olduğunu biliyorum aslında 980 alacaktım fakat ikinci el ilanını görünce "acaba titan mı alsam?" diye düşünmüştüm. Sizlerin yorumlarınızı okumak istiyorum.

Titan Black, render ve yüksek çözünürlükte çizim yapanlar için ideal. Oyun içinse Maxwell Gpu almanı tavsiye ederim. Bütçen müsade ediyorsa Kepler alma.

Konu hep şu soruya dayanıyor. Ben bu kartı ne için kullanacağım? :) 4K gibi bir monitörde çizim yapıyor ve bir yandan da oyun oynuyorsanız alın Titan Black'ı tamam. Ama benim işim sadece oyun oynamak diyorsanız Gtx 980 daha iyi bir seçim olacaktır. Titan Black, DX12'ye %100 destek vermeyecek. Çünkü kepler mimarisi bir kart. Ayrıca toplam yükte 250 watt elektrik çekiyor.
Senin demek istediğini anladım. Hazır ucuza bulmuşken daha iyisini alayım diyorsun ama bu kart oyunlarda Gtx 980 kadar avantajlı değil. Maxwell'in kendine has teknolojilerini bu kartla oyunlarda hissedemezsin.

Ben Titan black ten yanayım, Evet gtx 980 kimi zaman titandan daha yüksek fps verdiği oyunlar olsa bile, titanın fps leri daha stabil olacaktır, geniş alana sahip olması dolayısıyla. Anlık fps düşüşleri daha az yaşarsın. aynı zamanda'da geleceğe yönelik bir kart. İlerde oyunlar daha fazla ekran kartı belleği kullanacaktır mutlaka. Bu fiyattan bulmuşken kaçırma derim.

Konu hep şu soruya dayanıyor. Ben bu kartı ne için kullanacağım? :) 4K gibi bir monitörde çizim yapıyor ve bir yandan da oyun oynuyorsanız alın Titan Black'ı tamam. Ama benim işim sadece oyun oynamak diyorsanız Gtx 980 daha iyi bir seçim olacaktır. Titan Black, DX12'ye %100 destek vermeyecek. Çünkü kepler mimarisi bir kart. Ayrıca toplam yükte 250 watt elektrik çekiyor.
Senin demek istediğini anladım. Hazır ucuza bulmuşken daha iyisini alayım diyorsun ama bu kart oyunlarda Gtx 980 kadar avantajlı değil. Maxwell'in kendine has teknolojilerini bu kartla oyunlarda hissedemezsin.
Böyle bir cevap bekliyordum teşekkürler. Ben de 980'den yanaydım sadece forumlarda doaşırken görmüştüm. Amazon'dan alacağım zaten 980'i.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı