GTX Titan Neden Bu Kadar Pahalı?

Murat Burç

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Soru açık arkadaşlar. GTX Titan kartları neden bu kadar pahalı? Bu kartları özel kılan özellikleri nedir? Mesela 1080 Ti daha performanslı fakat TİTAN X Pascal daha pahalı bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oluyor bazen öyle saçma fiyatlandırmalar. Mesela GTX 750 Ti da çok gereksiz pahalı. Genel olarak Titan kartlar güçlüdür.

Normalde Titanlar daha güçlüdür ve ev kullanıcıları için değil genelde iş kullanıcıları için tasarlanırlar. Ekran kartları daha ucuz ve güçlüsü çıkınca bile genelde çıkış fiyatını koruyor hatta bazen artıyor bile. Örnek:Asus Nvidia GeForce GTX 780 Ti 3GB 384Bit GDDR5 (DX11.2) Fiyatı

Benim bildiğim en son çıkan Titan Xp 1080ti dan daha performanslı. Al resmi de burada. Bant genişliği çekirdek sayısı bir de ram kısmı fazla. 4k'da biraz daha performanslı ama o kadar para vermeye değmez asla. 1080 ti al geç. ancak benim de bir sorum var ''Gerçekten bu kartlardan birini almayı mı düşünüyorsun? Bana pek öyle gelmedi de...''

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    10,1 KB · Görüntüleme: 129
Titan kurbanı, pardon kullanıcısı olarak, adı üzerinde: Titan :paragöz: Dayanıklık açısından en güçlü kartlardır. Performans olarak da ortadalar zaten. ''Görünen köy uzakta değildir'' :puro: Titan serisi kartlar daha çok FS (fiyat sömürü) ürünlerdir bu arada.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı