GTX Titan neden bu kadar pahalı?

fixit

Kilopat
GTX Titan tek GPU'lu olmasından dolayı GTX 690'dan daha kötü bir kart ancak fiyata gelince birbirleriyle eşitler. Yani tek GPU'lu kartın çift GPU'lu kart kadar fiyatı var. Hemde performans olarak daha kötüyken.

GTX Titan daha yeni, az enerji harcıyor, çok daha küçük, daha kolay soğutuluyor.

Çok daha küçük derken​ boyut olarak mı? Eğer boyutsa da o kadar fark olduğunu düşünmüyorum.
Boyut, kimi kullanıcılar için çok önemlidir. Zira boyut küçük olunca soğutmasıda kolay oluyor, hava sirkülasyonuda daha kolay sağlanıyor.

Tek GPU'lu bir kart o nedenler pahalı. 2 GPU her zaman daha fazla güç tüketir, daha çok ısınır ve her oyun desteklemez

Tek GPU'lu bir kart o nedenler pahal.ı 2 GPU her zaman daha fazla güç tüketir, daha çok ısınır ve her oyun desteklemez

Şimdi ben ARES 2 alıcağım ve her oyunu desteklemeyecek ha:p Benim bildiğim çift GPU'da değilde sli veya crossfire durumlarında desteklememe durumu geçerli. Yoksa oyun için zaten piyasanın en iyi kartları çift GPU'lu dur. (GTX 690, ARES 2)

Çift GPU bir kart destekler ancak sürücü konusunda sıkıntılar yaşanabilir. HUNTER arkadaşımız GTX 590 gibi bir kartla tam performans alamıyordu.

Çift GPU bir kart destekler ancak sürücü konusunda sıkıntılar yaşanabilir. HUNTER arkadaşımız GTX 590 gibi bir kartla tam performans alamıyordu.

Güncel driver'ı varsa driver güncellemesi ile belki o sorun halledilebilirdi. Çünkü firma her driver'de bir öncekine göre iyileştirmeler yapar ve güncel driver ile daha fazla performas artışı sağlanır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı