GTX1050 laptop aniden kilitleniyor

assassin12

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
1050
İşlemci
İ5 9700f
3 yıldır laptop kullanicisiyim. Son günlerde laptop 85 86 derece goruyordu. Oyun oynarken bir gun laptop açtığımda laptop kilitlendi. Aslında sorunum şu. Laptop acildiktan yaklaşık 25 saniye sonra kilitleniyor ve hiçbir şey yapılmıyor. Masaüstünde tak diye donuyor yada mavi ekran veriyor ne yapmam lazim?

Son düzenleme:
HP Pavilion 16 UEFI testi nedir?
Hocam HP cihazların hepsinde anakarta gömülü donanım test yazılımı mevcut. Bende HP Omen kullanıyorum. Bilgisayarı açın ve sürekli ESC tuşuna basın. Karşımıza Startup menü gelecek. Buradan System Diagnostic e hangi tuş ayarlanmışsa (büyük ihtimal f2) onu tıklayıp Diagnostic e girelim. Daha sonra system test ile donanımları test edin.

Aşağıdaki video size yardımcı olacaktır. Eğer mümkünse bağlantısını vereceğim linkten UEFİ yazılımın son sürümünü indirip kurulumunu gerçekleştirin (çok kısa sürüyor) ama yapamazsanız bile anakart içerisinde mutlaka varsayılan bir sürüm mevcuttur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam format atarken dondu donanım bazli sanirim format atarkende kitlendi
Şunuda merak ettim tam olarak hangi adımda dondu?

Hocam HP cihazların hepsinde anakarta gömülü donanım test yazılımı mevcut. Bende HP Omen kullanıyorum. Bilgisayarı açın ve sürekli ESC tuşuna basın. Karşımıza startup menü gelecek. Buradan System diagnostic e hangi tuş ayarlanmışsa (büyük ihtimal F2) onu tıklayıp diagnostic e girelim. Daha sonra System test ile donanımları test edin.

Aşağıdaki video size yardımcı olacaktır. Eğer mümkünse bağlantısını vereceğim linkten UEFI yazılımın son sürümünü indirip kurulumunu gerçekleştirin (çok kısa sürüyor) ama yapamazsanız bile anakart içerisinde mutlaka varsayılan bir sürüm mevcuttur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu da merak ettim tam olarak hangi adımda dondu?

Hocam 1. sorum bu testi yaparken donabilir mi? 2. olarak hocam bilgisayarı sıfırlaya bastım %4 oldu dönen yuvarlak noktalar var. Onlar tak diye dondu. Laptop bir daha açtığımda islemler geri alındı. Laptop açıldı. Şifreyi girdim. 30 saniye sonra bir daha kilitlendi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 1. sorum bu testi yaparken donabilir mi? 2. olarak hocam bilgisayarı sıfırlaya bastım %4 oldu dönen yuvarlak noktalar var. Onlar tak diye dondu. Laptop bir daha açtığımda islemler geri alındı. Laptop açıldı. Şifreyi girdim. 30 saniye sonra bir daha kilitlendi.
Ama hocam ben size format atın dedim. Siz sıfırlama yapmaya çalışmışsınız. Bakın ikisi farklı şeyler. Lütfen usb belleğe windows imajı yazdırın ve temiz kurulum gerçekleştirin.

Ama hocam ben size format atın dedim. Siz sıfırlama yapmaya çalışmışsınız. Bakın ikisi farklı şeyler. Lütfen usb belleğe windows imajı yazdırın ve temiz kurulum gerçekleştirin.

Hocam format attıktan sonra windows pro var bizde o silinmez demi ve yazılımsal olma ihtimali varmi hala

Merak etmeyin format atarken ürün anahtarım yok seçeneğini işaretleyin. Kurulum bittikten sonra otomatik olarak etkinleştirilir. Yazılımsal olma ihtimali üzerinde duruyorum.

Hocam inşallah öyledir birkaç arkadaşa sordum CPU veya SSD yanmış dediler dediginiz adımları akşam uyguluycagim yarin sabah mesaj atarim şimdiden teşekkürler bu yöntem olmazsa gene tartisiriz hocam.

Hocam inşallah öyledir birkaç arkadaşa sordum CPU veya SSD yanmış dediler dediginiz adımları akşam uyguluycagim yarin sabah mesaj atarim şimdiden teşekkürler bu yöntem olmazsa gene tartisiriz hocam.
Sürekli burdayım. Mesajıma cevap verdiğinizde dönüş yaparım. CPU veya SSD yanmış diye bir şey yok. Bunlardan herhangi biri yansa sistem hiç bir şekilde açılmaz.

Sürekli buradayım. Mesajıma cevap verdiğinizde dönüş yaparım. CPU veya SSD yanmış diye bir şey yok. Bunlardan herhangi biri yansa sistem hiçbir şekil

Sürekli buradayım. Mesajıma cevap verdiğinizde dönüş yaparım. CPU veya SSD yanmış diye bir şey yok. Bunlardan herhangi biri yansa sistem hiçbir şekilde açılmaz.

Hocam linkini attığınız şey tam format mi ayrıca ben bunu farklı bir bilgisayardan yapacağım onda Pro yok sıkıntı olur mu bir de youtubda bir link atarsanız hocam bunu tam anlayamadimda

Son düzenleme:
Hocam linkini attığınız şey tam format mi ayrıca ben bunu farklı bir bilgisayardan yapacağım onda Pro yok sıkıntı olur mu bir de youtubda bir link atarsanız hocam bunu tam anlayamadimda
Hocam Windows 10 imaji indirip format için usb bellek hazırlamayı anlatan rehberin linkini yolladım.. Farklı bir bilgisayar ile usb yi hazırlayıp daha sonra kendi bilgisayarınıza format atacaksınız usb ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı