GTX1050 laptop aniden kilitleniyor

assassin12

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
1050
İşlemci
İ5 9700f
3 yıldır laptop kullanicisiyim. Son günlerde laptop 85 86 derece goruyordu. Oyun oynarken bir gun laptop açtığımda laptop kilitlendi. Aslında sorunum şu. Laptop acildiktan yaklaşık 25 saniye sonra kilitleniyor ve hiçbir şey yapılmıyor. Masaüstünde tak diye donuyor yada mavi ekran veriyor ne yapmam lazim?

Son düzenleme:
3 yıldır laptop kullanicisiyim. Son günlerde laptop 85 86 derece goruyordu. Oyun oynarken bir gun laptop açtığımda laptop kilitlendi. Aslında sorunum şu. Laptop acildiktan yaklaşık 25 saniye sonra kilitleniyor ve hiçbir şey yapılmıyor. Masaüstünde tak diye donuyor ne yapmam lazim?

En son ne zaman format attınız? İşletim sisteminiz nedir? Hard disk mi SSD mi kullanıyorsunuz? Donanım bazlı kilitlenme mi yoksa işletim sisteminden kaynaklı kitlenmemi yaşıyorsunuz bunu tespit etmek gerekir.

Aynı sorunu ablam yaşıyordu laptopunda harddiskle ilgili bir sorunu vardı 1 dakika sonra PC'si donuyordu bilmiyorum neden oluyor sizde ama söylemek istedim. Tamir ettirilebilir.

Genelde Windows kaynaklı veya disk kaynaklı bu sorun oluşur. Başka bir disk ile deneyin.
Knk cpu falan diyolar onda sıkıntı yoktur demi çok korkuyorum

En son ne zaman format attınız? İşletim sisteminiz nedir? Hard disk mi SSD mi kullanıyorsunuz? Donanım bazlı kilitlenme mi yoksa işletim sisteminden kaynaklı kitlenmemi yaşıyorsunuz bunu tespit etmek gerekir.
Knk format hiç atmadık ssd bilmiyorum dediğim gibi laptop açık ekran birden kitleniyo güç tuşu harici kapanmiyor laptop açtıktan 15 saniye sonra falan ya kapanıyor yada mavi ekran

Kanka CPU falan diyorlar onda sıkıntı yoktur değil mi çok korkuyorum

Kanka format hiç atmadık SSD bilmiyorum dediğim gibi laptop açık ekran birden kilitleniyor güç tuşu harici kapanmiyor laptop açtıktan 15 saniye sonra falan ya kapanıyor ya da mavi ekran

Hocam zaten açtıktan sonra kilitleniyor diyorsunuz. Yani format atınca kaybedecek bir şeyiniz yok bence. Temiz bir kurulum gerçekleştirin. Zaten işletim sisteminden kaynaklıysa sıkıntı çözülecektir. Fakat devam ederse donanım bazlı işlem yapmak gerekebilir.

Hocam zaten açtıktan sonra kilitleniyor diyorsunuz. Yani format atınca kaybedecek bir şeyiniz yok bence. Temiz bir kurulum gerçekleştirin. Zaten işletim sisteminden kaynaklıysa sıkıntı çözülecektir. Fakat devam ederse donanım bazlı işlem yapmak gerekebilir.
Hocam format atarken dondu donanım bazli sanirim format atarkende kitlendi

Geri
Yukarı