GTX1050 Ti ve i3 7100 Sistem Önerisi

Fatih çeleb

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 1 aydır araştırıyorum ve bu sistemi almaya karar verdim. Fakat daha seçemediğim birkaç parça var. Önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.

• KASA: Zalman z3 plus
  • PSU: HİGH POWER 500w +80
  • İŞLEMCİ: i3 7100
  • ANAKART: MSI h110m
  • Ekran kartı: 1050 Ti 4GB

RAM, HDD ve SSD'ye karar vermedim. 75 Hz'e çıkabilen herhangi bir monitör olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
BİOS güncellemesi yapmayı unutma. En az 8 GB DDR4 RAM al, Anakartın desteğine göre al. 120 GB SSD ve HDD olarakta 1 TB 7200 RPM 64 MB olan WD Blue ve Seagate Barracuda alabilirsin.

Öncelikle cevapladığın için teşekkürler, Galiba işlemcimi i3 7100 yerine g4560 dan yana kullanacağım , ileride bütçem olunca güncellerim . Aklıma takılan bir soru var bu işlemciyi aldıktan sonra OVERCLOCK yapmak istiyorum stock fan yeterli olurmu yoksa ekstra bir fan gereklimi gerekliyse ne önerirsiniz ?

Öncelikle cevapladığın için teşekkürler, Galiba işlemcimi i3 7100 yerine g4560 dan yana kullanacağım , ileride bütçem olunca güncellerim . Aklıma takılan bir soru var bu işlemciyi aldıktan sonra OVERCLOCK yapmak istiyorum stock fan yeterli olurmu yoksa ekstra bir fan gereklimi gerekliyse ne önerirsiniz ?
G4560 a mı overclock yapacaksınız ?

WD Caviar Blue 1TB 7200Rpm 64MB Sata3 Hard Disk alabilirsin.

SSD olarak ise, Corsair Force LE 120GB 560/530 2.5" SSD alabilirsin.

RAM olarak ise Kingston Hyperx Fury 8GB 2133MHz DDR4 RAM öneririm.

RAM pahalı biraz. Daha ucuz olması için Corsair Value 8GB 2133MHz DDR4 RAM alabilirsiniz. Ama bu soğutucusuz. O yüzden 50TL daha ucuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı