GTX1050 Ti ve i5 7500 sistem açılmama sorunu

GeZZginn

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese iyi günler.

Final haftamın bitmesi ile birlikte memlekete döndüm. İki oyun atıp kafa dağıtayım demem üzeri şu an sinirden kuduruyorum.

3 aydır açmadığım bilgisayarın başına oturduktan sonra başlat düğmesine basmamla birlikte görüntü gelmedi bip sesi ile başlamadı. Sistemde ASUS B250MK, GTX1050 Ti, i5 7500 ve 8 GB RAM var. Yaptığım ilk iş ekran kartını ve RAM'i söküp takmak oldu.

Sonuç alamayınca RAM slotunu değiştirdim, e bu sefer yine tık yok RAM ve ekran kartı girişlerini ıslak mendil ile sildim, yine sonuç yok belki şehir efsanesi ama bir deneyeyim deyip silgi ile sildim. Yine olmayınca başladım tüm parcaları sökmeye işlemciden harddiske kadar söküp taktım bana mısın demedi.

Son olarak RAM takmadan çalıştırdığımda bir uzun iki kısa bip yapıyordu.

Şu an karşılıklı bakışıyoruz bir el atarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısını bende yaşamıştım anakartım kısadevre yapmış öyle öğrenmiştim. Ez debug ledlerinde ram ve işlemci ikisi beraber sıralı yanıp ses çıkarmıyordu. Sonra ram çıkarttığımda ise ram ışığı yanıp o sizde çıkan bip sesi çıkıyordu. İşlemci değiştirdim ram değiştirdim bana mısın demedi. Sonra bileşenleri tek tek başka bilgisayarda test ettim. Anakart işlemci ve ram yanmıştı. Öylece 500TL ye satıp imzamdaki sistemi topladım.

ram ve ekran kartının o sarı olan yerlerini ıslak mendil ile mi sildin yanlış okumadıysam eğer öyleyse allah rahmet eylesin sizin pc hakkın rahmetine ulaşmış o yerlere el bile değmemesi gerekirken siz ıslak mendille silmişsiniz büyük ihtimalla kısa devre yaptı

Aynısını bende yaşamıştım anakartım kısadevre yapmış öyle öğrenmiştim. Ez debug ledlerinde ram ve işlemci ikisi beraber sıralı yanıp ses çıkarmıyordu. Sonra ram çıkarttığımda ise ram ışığı yanıp o sizde çıkan bip sesi çıkıyordu. İşlemci değiştirdim ram değiştirdim bana mısın demedi. Sonra bileşenleri tek tek başka bilgisayarda test ettim. Anakart işlemci ve ram yanmıştı. Öylece 500TL ye satıp imzamdaki sistemi topladım.
şans ne gezer divanede

ram ve ekran kartının o sarı olan yerlerini ıslak mendil ile mi sildin yanlış okumadıysam eğer öyleyse allah rahmet eylesin sizin pc hakkın rahmetine ulaşmış o yerlere el bile değmemesi gerekirken siz ıslak mendille silmişsiniz büyük ihtimalla kısa devre yaptı
hangi parçaların yandığını nasıl anlayabilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı