GTX1050Ti Ekran Kartı Macunu Nasıl Yenilenir?

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Kartımı Ocak ayında almıştım tam bir sene oldu. Çoğu yerde 6 ayda bir yenileyin yazıyordu ama ben 1 sene bekledim. Bunun macununu yenilemek çok zor diye duydum ekran kartları için.

Bunu Asus kendi firması yapıyor mu? Yoksa ben kendim yapabilir miyim?
İşlemci macunu gibi kolay ise çok basit bir şekilde yaparım diye düşünüyorum. Macun yenilemek garanti kapsamını bozuyor mu? Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma bloğunu çıkarıyorsunuz. Zaten orada işlemci gibi duran GPU'yu görürsünüz. Onun macununu silip yeni macunu sürüyorsunuz. Sonra soğutma blopunu tekrar takıyorsunuz. İşlemci ile çok benziyor.

Sıcaklık değerlerinizde anormal bir durum yoksa eğer bu tür bir işleme ihtiyacınız olmadığını düşünüyorum.Çok daha uzun süre bence buna ihtiyacı olmayacak kartınızın:).

97'den bu yana bilgisayar kullanıyorum. 4 kez macun yenileme işine giriştim, 4 seferde de beceremedim. Isı problemi yoksa, performans arttırmak umuduyla böyle işlere kalkışmayın derim. Murphy Kanunlarını hatırlayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı