GTX1060 6 i7-8750H Rust'ta ani FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

batuhansula07

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar diğer oyunlarda hiç yaşadığımı hatırlamıyorum ama Rust'ta maden kırarken, ağaç keserken ve en önemlisi adama ateş ederken bir anda FPS düşüyor. Düşmeden kastım oyun direkt donuyor. Bir süredir dikkat ediyorum ateş etmek için sol Click'e bastığımda tam o esnada oyun donuyor ve yaklaşık 1-2 sn sonra düzeliyor. Tabii ben bu esnada donduğum için ölüyorum. Normal zamanlarda da 40-50 FPS alıyorum. Ayarları en düşüğede en yükseğe de getirsem değişen bir şey olmuyor yine 40-50 aralığında. Oyun ayarlarında bir sıkıntı olabilir diye çok fazla "FPS yükseltme" videoları izledim benimle aynı ekran kartına sahip insanlar 80-100 civarı alıyorken aynı ayarları ben yaptığımda değişiklik olmadı. Bilgisayarım laptop olduğu için belki güç tasarrufu yapıyordur diye güç ayarlarını da değiştirdim ama bunun da faydası olmadı. Donanımsal kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü başka oyunlarda böyle bir problem yaşamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Donanım özelliklerim:
GTX1060 6 GB.
i7-8750H.
16 GB RAM.
Corsair 128 GB SSD.
Adata 256 GB SSD.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı