GTX1070 oyunlarda kasma sorunu

Bloodstone

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık bir senedir elimde MSI GTX1070 Gaming X modeli var. Son günlerde indirdiğim oyunlara girdiğimde fark ettim ki Ultra çözünürlükte 35-45 FPS alıyorum. Birincil monitörüm bozulduğu için ucuz yaklaşık 40TL fiyatı olan 1440x900 çözünürlüklü bir monitör kullanıyorum. Oynadığım oyun Assasin's Creed Origins'di ve torrent indirmiştim. Belki de sorun bu yüzdendir ama bu kadar fark olacağını zannetmem. Sizce garantiye göndermeli miyim yoksa aldığım orijinal oyunlarla da bir kıyaslama yapmam gerekir mi?
GTX1070
8 GB RAM
i5 7600
B250 Gaming M3
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman performans kararı için satın alınmış oyunların testini kullanın. Zira korsan oyunlar dosyalarında oynama yapılmış olduğundan düşük performans gibi sorunlar doğurabilir.

Monitör 900 piksel işlemciye çok yük düşüyor ve işlemcin o çözünürlük için yetersiz seviyededir. Aynı zamanda RAM düşük ve çift kanal değil. O sisteme 1070 takılmaz. Monitör en az FHD olmalı, işlemci en az i7 7700 olmalı ve RAM 16 GB olmalı. Eğer QHD monitör alırsan işlemci durabilir RAM ne olursa olsun 16 olmalı. Tavsiyem FHD, i7 7700 ve 16 GB RAM. Bütçe yok ise kartı sat 1050 Ti tak o sisteme. Son olarak ben sana insanlık yapıp yardımcı olmaya çalıştım sende insan ol korsan kullanma.

Çok iyi bir şey gibi anlatıyor bir de. Yukarda arkadaş anlatmış her şeyi, RAM'in çok düşük. O oyun 10GB küsür RAM yediği yerler oluyor. Ayrıca bu zamana kadar böyle işlemciyi madara eden oyun da görmedim.

1. Hocam 40 TL'lik monitörün maks hertz çok düşük olabileceğini düşünüyorum FPS sana çok düşük geliyor olabilir para biriktirip min 75 hertz bir ekran al KDV indirimlerini takip et uygun zamanda alırsın.
  2. RAM yetersizliği var. 1070 yanında 8 GB gitmez. 16 GB çıkar çift soket 8 GB ise tek soket 8 GB RAM ve ekran al sonra RAM için aynısından 1 soketlik daha alıp takar 16 yaparsın (RAM tek soketse 8 GB al işi bitir.
  3. Torrent olan her şeyde mutlaka bir virüs ihtimali vardı. Virüslerde arkada çalışarak PC'yi zorlar Bitcoin virüsü şu aralar çok yaygın sen hiç anlamadan adam senin sistemin ile madencilik yapar. Elektrik sana girer adam para kazanır milletin para verip oynadığı oyunu bedava oynamanın riskleri. Oyun alacaksan da asla normal zamanda alma daima indirimlerde al(Steam yılbaşı indirim yaz indirim gibi) zaten alım gücü düşük bi toplumuz Allahtan dolar bazında satmıyorlar.
  4. İşlemci olarak eh işte yani oyundan oyuna değişir. Ağır CPU isteyen oyunlarda darboğaz olabilir. 1070 aldım diye vurucam kırbacı diyerekten ultra alma zorlama bilgisayarını ömrünü kısaltırsın ve son olarak ekran kartını değiştirmeye kalkma bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almış olduğunuz ekran kartı güçlü olduğu için monitörünüzün çözünürlüğünün de düşük olduğunu göz önüne aldığımız da bu tarz olaylarla karşılaşmanız gayet normal. NVIDIA Denetim Masası üzerinden çözünürlük ayarları kısmından bildiğim kadarıyla çözünürlükle oynayabiliyordunuz. Bir de oradan ayar yaparak çözünürlüğü yükselterek test edin.

1. Hocam 40 TL'lik monitörün maks hertz çok düşük olabileceğini düşünüyorum FPS sana çok düşük geliyor olabilir para biriktirip min 75 hertz bir ekran al KDV indirimlerini takip et uygun zamanda alırsın.
  2. RAM yetersizliği var. 1070 yanında 8 GB gitmez. 16 GB çıkar çift soket 8 GB ise tek soket 8 GB RAM ve ekran al sonra RAM için aynısından 1 soketlik daha alıp takar 16 yaparsın (RAM tek soketse 8 GB al işi bitir.
  3. Torrent olan her şeyde mutlaka bir virüs ihtimali vardı. Virüslerde arkada çalışarak PC'yi zorlar Bitcoin virüsü şu aralar çok yaygın sen hiç anlamadan adam senin sistemin ile madencilik yapar. Elektrik sana girer adam para kazanır milletin para verip oynadığı oyunu bedava oynamanın riskleri. Oyun alacaksan da asla normal zamanda alma daima indirimlerde al(Steam yılbaşı indirim yaz indirim gibi) zaten alım gücü düşük bi toplumuz Allahtan dolar bazında satmıyorlar.
  4. İşlemci olarak eh işte yani oyundan oyuna değişir. Ağır CPU isteyen oyunlarda darboğaz olabilir. 1070 aldım diye vurucam kırbacı diyerekten ultra alma zorlama bilgisayarını ömrünü kısaltırsın ve son olarak ekran kartını değiştirmeye kalkma bence.

1070 aldı diye ultra oynamasın öyle mi? O zaman 1070 almasın ne saçma şeyler yazmışsınız.

Dostum msi gtx 1070 bende de vardı. Origins i steamdan alıp oynamıştım. Kasma sorunu bende de mevcuttu. Kartla alakalı bir durum değil yani. İnternetten benchmark değerlerine de bakabilirsin. 35 e kadar düştüğü oluyordu yani sonra tekrar yükseliyordu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı