Oyunlarda Kasma Sorunu

G

gamer görkem eren

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, size bir şey sormak istiyorum. Arkadaşlar bioshock infinite'de virüs programım virüs buldu ama yükledim ve kasıyor. Sizce virüsden dolayı mı kasıyor yoksa oyunda mı sorun var ve Most wanted 2012 yükledim kasıyor , DMC yükledim kasıyor, Remember me yükledim kasıyor ama başka türlü her şeyi low'a alsan ve her şeyi off yapıp çözünürlüğü en düşüğe alıp 260 FPS verse bile kasıyor.

Benim anlamadığım ise metro last light 1920.1080 çözünürlükte ssao kapalı texture filtering 4x motion blur normal tesellation normal 70 FPS'ye kadar ulaştı içeride ama bir tane araba sürüoduk metroda adı engine miydi öyle bir şey orda 45-50 falan dışarıda ise 35-45 falan.

Bu değerler bence çok iyi ve BF3 ultrada 1920.1080 çözünürlükte 38-65 FPS, moh warfighter ultrada motion blur low oluyor o yüzden custom yapıp motion blur'u higha aldım. Birkaç oynama daha yapıp yükselttim yani max settingste 42-65 FPS gibi bir şey bence çok ama çok iyi ve mortal kombat komplete editon sabit 60 FPS veriyor bence kartta bir sorun yok çünkü üst düzey dövüş ve FPS oyunlarını kasmadan oynatıyor.

Sizce kasma yapan oyunların kendi sorunu mudur bu bir de zaten DMC'nin kasmasının nedenini biliorum mönütorun yenileme hızını 25 Hz kabul ediyor 60 Hz yapıorum ama yine 25 Hz'ye döndürüyor ama BF3 ve moh warfighterda yenileme hızı 59.94 Hz gözüküyor. Ama DMC'de olmuyor ve zaten ekran çözünürlüğünü gösteren yerde gelişmiş ayarlar var ordada mönitörümün yenileme hızını 60 Hz diye görüyor. Sizce dmc deki sorunu nasıl çözeceğim ve most wantedtaki sorunu da fark ettim Vsync'yi kapatma yeri yok. O yüzden kasıyor.

Bir yardım edin arkadaşlar lütfen sizce kartta sorun var mı ? Kartı servise götüreyim mi ? Yoksa sorun oyunlarda mı ?

Dipnot: Arkadaşlar bu sefer yazım hatası yapmadan sorunumu anlatmaya çalıştım. Lütfen artık bana ceza vermeyin. Her konu açtığımda ceza veriyorsunuz ve konularıma cevap yazamiyorum. Senin hatan onlar diyeceksiniz biliorum ama lütfen bu sefer çok dikkat ettim, bana ceza vermeyin ve lütfen bana yardımcı olun lütfen. Şimdiden herkese teşekkürler. Bu uzun yazılan konumu okuyup bana cevap vereceğinizi ümit ediyorum .
 

Egemen

Megapat
Katkıda Bulunan
Katılım
28 Ağustos 2011
Mesajlar
9.377
En iyi cevaplar
9
Beğeniler
3.871
Yer
Ankara
Oyunları orijinal almazsan daha çok böyle sorun yaşarsın. Bari oyunları orijinal almadın en son korsan sürümünü yüklemeye çalış. Yazım hatası yapmadım demişsin. Dakikalardır mesajını düzeltmekle uğraşıyorum. 30 cümleyi ayırmadan ardı ardına eklemişsin. Bağlaçlar, soru ekleri hepsi yanlış. Yazmayı öğrenmediğin sürece ceza almaya devam edeceksin.
 Yukarı