GTX1650 i7-9750H Sistemde WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR Mavi Ekran Hatası

merical

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, son 2-3 haftadır aldığım 1 hata var. Birisi bilgisayarı açtığımda veya yeniden başlattığımda aldığım bilgisayarı kullanırken aldığım mavi ekran hatası var.

Mavi ekran hata kodu: UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION ve CRITICAL_PROCESS_DIED hatası.

Sistem bilgilerim:

Monster Abra A5 v15.2
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650.
İşlemci: Intel(R) Core(tm) i7-9750H CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz.
SSD: Samsung mzvLB256HAHq-*****
HDD: ST1000LM049-2GH172
İşletim sistemi: Windows 10 Home 22H2.
BIOS: N.1.03
İnternette gördüğüm bilgisayara zarar vermeyeceğini düşündüğüm her türlü yöntemi denedim. Her şeyi biçimlendirip format attım ama sorunum devam ediyor. Bellek taraması yaptığımda bir sorun çıkmadı. Sadece şüphelendiğim bir konu var. Bu konu hakkında da çok bilgi sahibi olmadığım için size sormak istedim. CMD üzerinden diskpart yazıp list disk komutu yazdıktan sonra sadece hard diskim gözüküyor, SSD gözükmüyor. Ama işletim sistemim C klasörü yani SSD üzerine yüklü. Gayet normal bir şekilde kullanabiliyorum SSD'yi. Bunun üzerinde HD Tune üzerinden sağlık testi yapmak istedim. Ve görsellerde görmüş olduğunuz üzere error Scan'de bir sorun yok ama health kısmında hiçbir bilgi çıkmıyor. Ama hard diski seçtiğimde bütün bilgier gözüküyor. Bu yazıyı yazarken WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR adlı mavi ekran hatası aldım. Bu hata da anladığım kadarıyla donanımsal bir hata. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• hdd1.png
    hdd1.png
    94,8 KB · Görüntüleme: 13
  • ssd1.png
    ssd1.png
    61,9 KB · Görüntüleme: 17
  • ssd2.png
    ssd2.png
    50,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular