GTX1650 ile Minecraft RTX oynanır mı?

Kardeşim donanım hakkında azcık bile mi bilgin yok? Bilip bilmemene bir şey demiyorum ama zaten GTX bir ekran kartı RTX'li oyun nasıl oynatsın. Bu bağlamda en az RTX 2060'lı bir bilgisayarınız olması gerekir.
Tam bir bilgi sahibi olmadan bu kadar sert yorum yapmanız eminim sizi pişman etmiştir. Nvidia getirdiği bir güncelleme ile GTX 10 serisi kartlarda RTX desteğini etkinleştirdi. Yani kartınız RTX olmasa da GTX 10 serisi bir kartınız varsa oyunlarda RTX açabilirsiniz. Ama kartınızda RTX çekirdekleri olmadığı için daha fazla FPS düşüşü yaşarsınız. Bu da bir video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim donanım hakkında azcık bile mi bilgin yok? Bilip bilmemene bir şey demiyorum ama zaten GTX bir ekran kartı RTX'li oyun nasıl oynatsın. Bu bağlamda en az RTX 2060'lı bir bilgisayarınız olması gerekir.

YouTube vs. izlediğim ve araştırdığım kadarı ile insanlar GTX ekran kartlarıyla da açabiliyorlar ancak darboğaz oluyor diye biliyorum.
Kullanabilirsin ancak FPS düşüşü çok fazla olur.

Bende öyle biliyordum.

Kardeşim düzgün bir şekilde RTX oynatabileceğini gerçekten düşündün mü? Ayrıca arkadaşı bilip bilmemesine laf etmediğimi sonradan belirttim. İyi sosyaller:D.
YouTube vs. izlediğim ve araştırdığım kadarı ile insanlar GTX ekran kartlarıyla da açabiliyorlar ancak darboğaz oluyor diye biliyorum.

Bende öyle biliyordum.

Zaten düzgün bir şekilde RTX asla oynatmaz. İyi sosyaller:D.

Arkadaşlar Minecraft için RTX gibi (fakat değil) bir shader ile ilgili konu açtım:

Geri
Yukarı