GTX1650 laptop sıcaklıkları normal mi?

elagöZzz

Decapat
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2023-05-12 112739.png

Merhaba iyi günler herkese. ASUS TUF oyuncu laptopım donanımı:
10. nesil i5 işlemci.
GTX1650.
8 GB RAM.
Bu sıcaklık değerleri normal midir merak ettim. Tabii ki forumda diğer konulara baktım fakat içim rahat etmedi herkes CPU için 85 derenin üzerinin sıkıntılı olduğunu söylüyor. Bana göre bir oyuncu laptopı için bu sıcaklıklar normal geliyor sonuçta ofis için üretilmemiş ve üreten firmada bunu bilerek üretmiştir diye düşünüyorum. Fakat işler de benim düşündüğüm gibi yürümüyordur herhalde. Bu arada grafik ayarları ortada. Bilen birileri varsa açıklayabilir mi?

Eki Görüntüle 1775990

10. nesil i5 işlemci.
GTX1650.
8 GB RAM.
Bu sıcaklık değerleri normal midir merak ettim. Tabii ki forumda diğer konulara baktım fakat içim rahat etmedi herkes CPU için 85 derenin üzerinin sıkıntılı olduğunu söylüyor. Bana göre bir oyuncu laptopı için bu sıcaklıklar normal geliyor sonuçta ofis için üretilmemiş ve üreten firmada bunu bilerek üretmiştir diye düşünüyorum. Fakat işler de benim düşündüğüm gibi yürümüyordur herhalde. Bu arada grafik ayarları ortada. Bilen birileri varsa açıklayabilir mi?

Hocam aynı laptoptan var ASUS TUF'un Ryzen 5 4600 h 1650 Ti versiyonunu kullanıyorum Mafia Definitive Edition oynarken 85 derecelere çıktığı oluyordu normalde re: Village de 77'lerde falandı sizin kart her oyundaki böyle her oyunda varsa bu sıkıntı sadece bir oyundaysa olabilir.

Eki Görüntüle 1775990

10. nesil i5 işlemci.
GTX1650.
8 GB RAM.
Hayır, normal değil. Termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapın hatta gerekirse laptop soğutucusu alın. Tabii TUF serisi laptopların ısınma sorunu olduğunu da göze alırsak... @Artoria Pendragon

Hayır, normal değil. Termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapın hatta gerekirse laptop soğutucusu alın. Tabii TUF serisi laptopların ısınma sorunu olduğunu da göze alırsak... @Artoria Pendragon

Laptop soğutucusu bir işe yaramaz adam sorun işlemcide dememiş ekran kartında gömülü olduğu için temizlemek ne kadar çözüm olur bilemiyorum çok ısınmasına yapılacak pek bir çözüm yok gibi.

Laptoplarda bu tarz ısınamalar genelde normal, fakat bu hangi laptop markası kullandıgına bağlı değişebilir. Soğutmak istiyorsan şu yolları deneyebilirsin:
  • Laptopun hava kanallarını yerden 1-2 cm yukarıda tut.
  • (Performansından azıcık ödün verebilirsin) Pil & performans ayarlarından işlemci Max değerini %100'den %99 çek. Bu seçenek genelde 10 derece düşürebilir.
  • Laptop 2.el ya da uzun zamandır kullanımda ise termal macunlarını yenileyebilirsin.

Hocam aynı laptoptan var ASUS TUF'un Ryzen 5 4600 h 1650 Ti versiyonunu kullanıyorum Mafia Definitive Edition oynarken 85 derecelere çıktığı oluyordu normalde re: Village de 77'lerde falandı sizin kart her oyundaki böyle her oyunda varsa bu sıkıntı sadece bir oyundaysa olabilir.
Evet, Cyberpunkta böyle değil. CPU 85 in altında geziyor. Death Stranding çok yük bindiyor olabilir.

Sıcaklık fazla kötü değil fakat ısınma sorunlu model kullandığın, ne zamandir bakım yapmadın?
Yeni aldım 3 ay oldu. Laptopı her şeyiyle harici kullanıyorum monitör olsun klavye, fare. Daha çok az elimi sürdüm touchpadi 5 kere falan kullanmışıdır o yüzden sıcaklığı hiç hissetmedim ki arada sırada oyun oynarken elimi koyuyorum üstüne ısınmış mı falan diye ama çoğu marka laptoptan daha iyi soğutması var o kesin ısınma şikayetim yok sadece işlemciyi merak ettim.

Evet yaramıyor biliyorum. Yine de yazayım dedim.

Evet, Cyberpunk'ta böyle değil. CPU 85'in altında geziyor. Death Stranding çok yük bindiyor olabilir.

Yeni aldım 3 ay oldu. Laptopı her şeyiyle harici kullanıyorum monitör olsun klavye, fare. Daha çok az elimi sürdüm touchpadi 5 kere falan kullanmışıdır o yüzden sıcaklığı hiç hissetmedim ki arada sırada oyun oynarken elimi koyuyorum üstüne ısınmış mı falan diye ama çoğu marka laptoptan daha iyi soğutması var o kesin ısınma şikayetim yok sadece işlemciyi merak ettim.

Hocam sadece death strandingde ise sıkıntı olmaz oyununuzu bitirin eğer her oyunda böyle ise sıkıntı vardır.

Geri
Yukarı