GTX1650 RDR2 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

este

Femtopat
Daha fazla  
Steam'den RDR2 aldım, 50-70 FPS arası orta ayarlarda oynarken yer fark etmeksizin bir anda FPS'im 7'ye düşüyor ve geride düzelmiyor. Sizce bunun sebebi nedir?
8 GB RAM ve GTX1650 ekran kartım var. Ayrıca Online'da hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım sadece story modda oluyor. Benchmark testi yaptığımda aldığım en düşük FPS 40.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma gelecektir ama evet Türkçe yamadan dolayı olabilir. Kendim de yama işiyle hafif uğraştığımdan biliyorum, eğer Türkçe karakter olmayan bir oyuna zorla Türkçe Font eklersen tüm genel oyununu etkileyebiliyor. (Örnek *.iggy) Tabi ki kesin ondandır diyemem ama Online modu yamasız oynadığını varsayarak söylüyorum öyle bir şey olabilir.

Türkçe yamalar çoğu zaman sıkıntılara sebebiyet verebiliyor. Ayrıca 8 GB RAM de yetersiz kalıyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz önce türkçe yamayı kaldırdım ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım ve yine aynısın oluyor.Bazen 5 dk bazen 15 dk sonra oluyor.

Oyunu tamamen silip yüklersen yamanın kalıntısı kalmaz bence, denenebilir.

Artı -3 Eksi
@Ahmet Çavdar 'ın dediği gibi sorun içeride kalan dosyalarda olabilir.

Örnek olarak verecek olursam;

DEATHLOOP Oyununda *.iggy'lere ekstradan karakter eklemesi yaparsak eğer oyun ya ana menüde crash veriyor ya da oyun açıldığında FPS aşırı düşük oluyor (Türkçe hiçbir metin olmasa bile.)

Bundan dolayı olabilir, fakat tek sorun bu olabilir de diyemem. Ekran Kartı sürücüleriyle de alakalı bir durum olabilir. Bundan dolayı cidden sizin için bir sıkıntı olmazsa silip yeniden yüklemeyi deneyin. Kesin çözümdür diyemeyiz fakat sorun analizi için iyi bir başlangıç noktası.

Eğer yine sorun düzelmezse ya yazılımdan kaynaklı bir sorundur. (Ekran Kartı Driver'ı, Virüs vesaire) Ya da donanımsal kaynaklı bir sorundur (Ram yetersizliği, Ekran Kartının performansınını düşük olması gibi.)

Yine de dediğim gibi sizi çok rahatsız eden bir durum ise en mantıklı başlangıç noktası driverları güncelleyip oyunu silip yeniden yüklemek olacaktır.

Geri
Yukarı