GTX1650 ve i5 9300H sistemde düşük FPS

Hocam cpu sıcaklığı çok fazla değil ama turbo boost'u kapattığı için düşük frekansda çalışıyor olabilir ve gpu kullanımı önemli gpu kullanımı fazla değilse işlemcide kendini yormuyor olabilir
2.4 ghz'de çalıştığı için 85 derecede cpu. 4.1'e çıksa 95+ dereceleri görebileceğine eminim. 17w ile 85 derecede çalışıyor işlemci bu normal bir değer değil. 45W'a kadar çıkabiliyor bu işlemci fotoğraftaki değer yarısı bile değil. Yine de atabiliyorsa atsın arkadaş gpu kullanımı, fakat ana sorun cpu sıcaklığında benim düşünceme göre.

2.4 ghz'de çalıştığı için 85 derecede cpu. 4.1'e çıksa 95+ dereceleri görebileceğine eminim. 17w ile 85 derecede çalışıyor işlemci bu normal bir değer değil. 45W'a kadar çıkabiliyor bu işlemci fotoğraftaki değer yarısı bile değil. Yine de atabiliyorsa atsın arkadaş gpu kullanımı, fakat ana sorun cpu sıcaklığında benim düşünceme göre.
Evet hocam şimdi farkettim haklısınız işlemci ile ilgili @erengore hocam yardımcı olacaktır konu sahibine

Zaten kullanıyordum buyurun.

Sıcaklığım çok fazla derecede çıkmıyor.Laptopa ekstra olarak altına 5 fanlı soğutucu aldım çok iyi soğutuyor.

RAM tek slot 16 GB. Sadece Warzone değil diğer oyunlarda da aynı durumda.
Öncelikle Çift kanal RAM kullanın. 2x8 önerimizdir. Geçebiliyorsanız Çift kanal kullanımına geçin.

ThrottleStop ile ilgili ayarlama için birazdan tekrar konuya dönüş yapacağım.

Şu an 150 üstü alıyorum donanım olarak aynıyız. Sadece RAM'ler 8X2.

Maalesef tek kanal RAM yeri bulunmakta.
Öncelikle çift kanal RAM kullanın. 2x8 önerimizdir. Geçebiliyorsanız çift kanal kullanımına geçin.

ThrottleStop ile ilgili ayarlama için birazdan tekrar konuya dönüş yapacağım.

Hocam ben Turbo'yu açmayı unutmuşum fakat açtığım zaman da ısınmalar artıyor bu çok normal bir şey FPS'te artıyor fakat FPS düşmesi yemeye başlıyorum 2 2.5 saat içerisinde.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-19_155425.png
    resim_2022-01-19_155425.png
    50,6 KB · Görüntüleme: 32
Maalesef tek kanal RAM yeri bulunmakta.

Hocam ben Turbo'yu açmayı unutmuşum fakat açtığım zaman da ısınmalar artıyor bu çok normal bir şey FPS'te artıyor fakat FPS düşmesi yemeye başlıyorum 2 2.5 saat içerisinde.
Tek ram slotu varsa leptopta genelde ramin biri anakarta gömülü oluyor diğeri slota takılı oluyor o zaman da sanırım çift kanal olarak çalışıyor ramlar

Undervolt yapıp cpu sıcaklığını düşürmeniz gerekiyor yada yazdıklarımı uygulayın onlarda işlemci sıcaklığını düşürmeye yardımcı olabilir. Undervolt için ayrı konu açıp destek alın deneyimli arkadaşlar yazarlar o konuya bildiklerini.

Geri
Yukarı