GTX1650M sistemde oyun oynarken ekranın karıncalanma tarzı pikseller oluşuyor

FinisElectus

Hectopat
RAM
16GB
Ekran kartı
GTX1650M
Oyun oynarken ekranda satır halinde saliselik biçimde beyaz pikselleşmeler oluyor. Yaklaşık 10 aydır laptopumu kullanmıyorum şimdi açtığımda sürücülerin hepsini teker teker güncelledim. Bazen 1 saat boyunca çıkmadığı da oluyor bazen de 30 dakika boyunca 5 saniyede bir çıktığı da oluyor. Pikselleşme olduğu sırada oyun tam ekranda ise küçük ekrana alınıyor ve devam ediyor.

5 tane oyun denedim hepsinde de böyle. Herhangi bir darboğaza şahit olmadım. Bayram sebebiyle şu an müsait değilim servise de gönderemiyorum geçmezse 1-2 ay idare etmeye çalışacağım sonra servise göndereceğim. Şimdilik ne yapabilirim? Kafamı dağıtayım diye açtığım bilgisayar kafamı daha da kurcalıyor.

Hocam servise yollayın chipset arızası olmayabilir ama çok çok yüksek ihtimal öyle. Belki yapılabilir bir şeydir. Eğer anakart değişimi gerekiyor veya yapılmaz derlerse cihazı geri alırsınız. Ayrıca sürücüleri silip yeniden indirdiniz değil mi? Sorun sürücülerde de olabilir.

Evet sürücüleri silip tekrardan kurulumunu yaptım. Bekleyeceğim bakalım müsait olduğum zaman servise göndereceğim. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı