R7 5800X sistemde oyun oynarken garip pikseller çıkıyor

ToppatLeader

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD Radeon HD 4890 1GB
Merhaba ben PC'den oyun oynarken (tüm oyunlarda, Roblox bir örnektir.) Garip garip pikseller gelmeye başladı.
Bunun çözümü nedir bana biliyorsanız söyler misiniz?

Teşekkürler.
Ekran kartım: AMD Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB.
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X.

(Not:darboğaz var biliyorum.)

Driver'lar Günceldir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-17 193309.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-17 193309.png
    505 KB · Görüntüleme: 21
Ekran kartı artifact yapıyor gibi. Ekran kartı sıcakları fazla mı bir kontrol edin. Yeni sürücü yüklediğinizde olduysa eski sürücüye dönmeyi ya da direkt sürücüleri baştan kurmayı da deneyebilirsiniz. Eğer kart eskiyse artık ömrü dolduğu içinde bu sıkıntı yaşanıyor olabilir.

Ekran kartı artifact yapıyor gibi. Ekran kartı sıcakları fazla mı bir kontrol edin. Yeni sürücü yüklediğinizde olduysa eski sürücye dönmeyi ya da direkt sürücleri baştan kurmayı da deneyebilirsiniz. Eğer kart eskiyse artı kömrü dolduğu içinde bu sıkıntı yaşanıyor olabilir.
Sıcaklıkları 75-80 Derecede.

Ekran kartı artifact yapıyor gibi. Ekran kartı sıcakları fazla mı bir kontrol edin. Yeni sürücü yüklediğinizde olduysa eski sürücye dönmeyi ya da direkt sürücleri baştan kurmayı da deneyebilirsiniz. Eğer kart eskiyse artı kömrü dolduğu içinde bu sıkıntı yaşanıyor olabilir.
Kart 2009'dan kalma.

Fırınlama falan yapıp çözenler oluyordu ancak uğraşır mısınız bilmiyorum. Eğer imkanınız varsa yeni bir kart çok daha temiz olur diye düşünüyorum. 2. elde 1000tl altına bile şuan elinizde olan kartın yapabileceği her şeyi yapan kartlar mevcut.
Ekran kartımın değişmesi lazım o zaman. Temizlersem sorun gider mi? (bilmiyorum temizlenirse çalışır gibi geldi bana..)

Geri
Yukarı