GTX1650S stok sorunu ne zaman çözülür?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar bu ekran kartı stok sorunları ne zamana biter? Haziran ayında GTX1650S almayı planlıyordum ama hem bulabilecek miyim hem de fiyatı nasıl olacak kestiremiyorum. Ben de sizlere danışmak istedim. Sizce ne olacak?

Hocam bu konuda kimse size kesin bir şey söyleyemez. Hatta yaklaşık olarak söylenmesi bile zor. Bundan 6 ay öncesinde kimse Ethereum'un bu kadar yükseleceğini ve bu yüzden ekran kartı bulmanın zorlaşacağını hatta imkansız hale geleceğini söyleyemezdi. Pandemi yüzünden zorluk çekilebilir diyorlardı sadece. Aynı şekilde Ethereum çakılırsa ekran kartlarını

Hocam bu konuda kimse size kesin bir şey söyleyemez. Hatta yaklaşık olarak söylenmesi bile zor. Bundan 6 ay öncesinde kimse Ethereum'un bu kadar yükseleceğini ve bu yüzden ekran kartı bulmanın zorlaşacağını hatta imkansız hale geleceğini söyleyemezdi. Pandemi yüzünden zorluk çekilebilir diyorlardı sadece. Aynı şekilde Ethereum çakılırsa ekran kartlarını
Ya zaten miningçilerin cehennemde ateşi bol olsun. Onlar yüzüne lazım olanda kart alamaıyor iki ay önce 1500-2000TL olan Rx580 şimdi 2.elde bile 4 buçuk ila 8 milyar arasında fiyat alıyor. Ne diyebilirimki.
Daha da anlamadığım şey 2.el Rx580 e kim o kadar para verir.

Bilmiyorum hocam aşırı uyuz oluyorum ama miningçlere. Ekran kartı üreticileri keşke mining odaklı kartlar üretse de biz de dara düşmesek.

Bu bir çözüm değil. Mining yapacak insanlar parasını kazandıktan sonra kartı satıp işten çekilmek ister. Öyle kartlar üretilse de ilgi görmez yeterince. Ethereum düştüğü zaman mining kartlarını da satamayacak sonuçta.

seneye inşallah.jpg

Geri
Yukarı