GTX1660 sistem yükseltilmeli mi?

efe3472asd

Hectopat
Daha fazla  
INNO3D GTX1660 ekran kartı.
AMD Ryzen 5 2600 3.40 Hz işlemci.
16 GB RAM.
Gigabyte 1320M-H anakart.
Megamax 500W 80Plus PSU.

Selam forumdaşlar. Geliştirmem gereken bir parça var mıdır? 1 yıldır kasayı açmıyorum. Tekrar oyun oynamaya başlayacağım, ne önerirsiniz? Sistemim yeterli midir yoksa öneriniz var mıdır?

INNO3D GTX1660 ekran kartı.
AMD Ryzen 5 2600 3.40 Hz işlemci.
16 GB RAM.
Gigabyte 1320M-H anakart.
Megamax 500W 80Plus PSU.

Selam forumdaşlar. Geliştirmem gereken bir parça var mıdır? 1 yıldır kasayı açmıyorum. Tekrar oyun oynamaya başlayacağım, ne önerirsiniz? Sistemim yeterli midir yoksa öneriniz var mıdır?

Ne oynayacağına bütçene bağlı.

Bütçeniz el veriyorsa sıfırdan sistem almak daha mantıklı duruyor. Onun dışında bu sistem sizi 2-3 sene daha düşük grafik ayalarında idare edebilir.

Ne oynayacağına bütçene bağlı.

CS:GO
Rainbow Six eige.
CoD
Vb oyunlar ancak geçen seneye kadar yüksek ayarlarda dahi oynayabiliyordum hepsini GTA 5 de dahil kasmadan güzel bir oynayış sunuyordu.

Bütçeniz el veriyorsa sıfırdan sistem almak daha mantıklı duruyor. Onun dışında bu sistem sizi 2-3 sene daha düşük grafik ayalarında idare edebilir.
Csgo
Rainbow six eige
Cod
vb oyunlar ancak geçen seneye kadar yüksek ayarlarda dahi oynayabiliyordum hepsini gta5 de dahil kasmadan güzel bi oynayış sunuyordu.

Bütçe nedir?
Kaliteli parçalar genel olarak. Önerim 5500 alman olacaktır bütçe yeterse 5600 alman çok çok daha iyi olacak arada bayağı fark var. İleride ekran kartına bakarsınız RX 6600 üstü iş görecektir. O ekran kartı şu an gayet yeterli ve iyi.

PSU kaliteli bir modelle değiştirilebilir güvenlik için. İşlemci 5500/5600 yapılabilir ekran kartı yükseltmesi yapılırken uğraşmamak için. Hem güçlü işlemci her zaman iyidir akıcılığı ve %1 low'u artırmak için.

Onun dışında iyisin anakart, 1660, RAM gideri var.

Yükseltmek mantıksız işlemci değiştirdin diyelim PSU'nun yetmesi muamma onu da değiştirmek zorunda kalacaksın. Ekran kartı yükseltsek işlemci her türlü değişmesi lazım işlemci hiçbir türlü besleyemez o yüzden onu da değiştireceksin ve PSU da değişmek zorunda yine her türlü. En mantıklı karar şu an piyasa fiyatları PC için bence uygunken komple sistemi satıp yeni sistem kurman bu PC'yi 6500 TL'ye okutsan tam piyasasını bilmiyorum ama 5700 6500 TL arası gidebilir üstüne ne kadar ekleyebileceksin o önemli.

Rainbow Six eige.
CoD.
Vb oyunlar ancak geçen seneye kadar yüksek ayarlarda dahi oynayabiliyordum hepsini GTA 5 de dahil kasmadan güzel bir oynayış sunuyordu.

Rainbow Six eige.
CoD.

Yeni nesil oyunları oynamak istiyorsan çok da para vermek istemiyorsan RX 6700 R5 5500 650W PSU ile halledersin bu sistemi şu an kullandığında performansından memnunsan değiştirmezsin yeni nesil olanları oynamak istiyorsan değiştirirsin.

PSU kaliteli bir modelle değiştirilebilir güvenlik için. İşlemci 5500/5600 yapılabilir ekran kartı yükseltmesi yapılırken uğraşmamak için. Hem güçlü işlemci her zaman iyidir akıcılığı ve %1 Low'u artırmak için.

Onun dışında iyisin anakart, 1660, RAM gideri var.

Ufak dokunuşlar ile ufak performans artışı arayışındayım maalesef tüm parçaları kökten değiştirecek bütçem yok.

Yükseltmek mantıksız işlemci değiştirdin diyelim PSU'nun yetmesi muamma onu da değiştirmek zorunda kalacaksın. Ekran kartı yükseltsek işlemci her türlü değişmesi lazım işlemci hiçbir türlü besleyemez o yüzden onu da değiştireceksin ve PSU da değişmek zorunda yine her türlü. En mantıklı karar şu an piyasa fiyatları PC için bence uygunken komple sistemi satıp yeni sistem kurman bu PC'yi 6500 TL'ye okutsan tam piyasasını bilmiyorum ama 5700 6500 TL arası gidebilir üstüne ne kadar ekleyebileceksin o önemli.

Geri
Yukarı