RX 6700XT sistem yükseltilmeli mi?

Wastedb

Centipat
Daha fazla  
Merhaba RX 6700 XT ekran kartı 12600K işlemci(tek fanlı sıvı soğutma) B660 Prime anakart(ASUS) 16 GB RAM bir sistemim var Alan Wake 2 Starfield gibi oyunlarda ultrayı bırakın high bile oynatmıyor. Şu ana kadar sistemi yükseltmeye gerek duymadım ancak aktif hikaye oyunu oynayan birisiyim yakın zamanda GTA6 da çıkacak sizce sistemi yükseltmeye gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba RX 6700 XT ekran kartı 12600K işlemci(tek fanlı sıvı soğutma) B660 Prime anakart(ASUS) 16 GB RAM bir sistemim var Alan Wake 2 Starfield gibi oyunlarda ultrayı bırakın high bile oynatmıyor. Şu ana kadar sistemi yükseltmeye gerek duymadım ancak aktif hikaye oyunu oynayan birisiyim yakın zamanda GTA6 da çıkacak sizce sistemi yükseltmeye gerek var mı?
Bütçe nedir?

GTA 6 öncesi 5000 serisi ekran kartları çıkmış olur Nvidia için veya Amd olarak 8000 serisi. Ozaman ekran kartını ve işlemcini beraber değişirsin.

GTA VI'nın bilgisayara çıkışına en az 3 sene var. Starfield ile Alan Wake gibi oyunlar da berbat optimizasyona sahip oyunlar. Elindeki sistem 1080p için birkaç sene daha idare edecektir diye düşünüyorum.

GTA VI'nın bilgisayara çıkışına en az 3 sene var. Starfield ile Alan Wake gibi oyunlar da berbat optimizasyona sahip oyunlar. Elindeki sistem 1080p için birkaç sene daha idare edecektir diye düşünüyorum.

Alan Wake 2 optimizasyonu çok güzel ama niye herkes gömüyor anlamıyorum. 5600'le 4070 kullanmama rağmen o GPU yüzdesi %99 altına inmiyor, RAM tüketimi desen aşırı düşük.

Nereden baksan harika bir olay bu. Diğer oyunlar öyle mi? 15-20 GB RAM tüketmeler, hoplayıp zıplayan GPU yüzdeleri. Hep kötü optimizasyonun sonuçları onlar.

Alan Wake 2 optimizasyonu çok güzel ama niye herkes gömüyor anlamıyorum. 5600'le 4070 kullanmama rağmen o ekran kartı kullanım yüzdesi %99 altına inmiyor, bellek tüketimi desen aşırı düşük.

Nereden baksan harika bir olay bu. Diğer oyunlar öyle mi? 15-20 GB bellek tüketmeler, hoplayıp zıplayan ekran kartı kullanım yüzdeleri. Hep kötü optimizasyonun sonuçları onlar.

Fazla bellek tüketmiyor, ekran kartını sonuna kadar kullanıyor da DLSS açmadan doğal çözünürlükle verdiği saniye başına kare değeri diğer oyunlara kıyasla diplerde. Bu oyunun çizgisel bir aksiyon oyunu olduğunu göz önünde bulundurursak aynı dönem çıkan açık dünya oyunlarından bile doğal çözünürlük baz alındığında daha düşük performans sunması normal değil. Ki diğer oyunlarda da DLSS açılabileceğini düşünürsek oyun bu konuda da geride.

Ayrıca 4070 dediğimiz kart saf güç olarak RX 6800'ün bir tık üstü. 5600, RX 6800'ü rahatlıkla beslediğine göre 4070'i de beslemesi şaşılacak bir şey değil bence.

Fazla bellek tüketmiyor, ekran kartını sonuna kadar kullanıyor da DLSS açmadan doğal çözünürlükle verdiği saniye başına kare değeri diğer oyunlara kıyasla diplerde. Bu oyunun çizgisel bir aksiyon oyunu olduğunu göz önünde bulundurursak aynı dönem çıkan açık dünya oyunlarından bile doğal çözünürlük baz alındığında daha düşük performans sunması normal değil. Ki diğer oyunlarda da DLSS açılabileceğini düşünürsek oyun bu konuda da geride.

Ayrıca 4070 dediğimiz kart saf güç olarak RX 6800'ün bir tık üstü. 5600, RX 6800'ü rahatlıkla beslediğine göre 4070'i de beslemesi şaşılacak bir şey değil bence.

Oyun grafik olarak beni son yıllarda en etkileyen olunca açıkçası FPS kısmına pek takılmıyorum genel kaynak tüketimi iyi olunca. Senua's Sacrifice da böyledi, çıktığında ekran kartını ağlatıyordu ama hem grafikleri çok iyiydi hem de stabil bir oyundu.

Geri
Yukarı