GTX1660 Ti i3 10100F sistem Valorant'ta düşük FPS

Yigitcannm

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bende GTX1660 Ti, 8x2 RAM 2666 3200, i3 10100F. Valorant'ta 1280 960 MSAA 4X'te oynuyorum. FPS'm 90'lara düştüğü dahi oluyor. Aşağıda attığım videoda ultrada oynamasına rağmen düşmüyor. Yardımcı olma şansınız var mı BIOS'tan ayar mı yapmam gerekiyor yoksa mecbur işlemcimi değişmem gerekiyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valorant işlemci tabanlı bir oyundur, genelde AMD işlemcilerde daha yüksek FPS değerleri verir. O işlemci ile 90-130 arası normal değerlerdir.

Bende de Ryzen 5 3600+ RX 5600 var 160-220 arası alıyorum.

Hocam selam,

Geçen ay sattığım bilgisayarım Ryzen 5 5600X ve RX 6500 XT kombinasyonlu bir bilgisayardı.
Valorant'ta minimum 350, maksimum 600FPS alıyordu. Overclock olmadan bu değerleri alabildim. Benim düşüncem Valorant işlemci tabanlı bir oyun. Ufak bir overclock ile FPS değerlerinizi tekrar test etmeniz iyi olabilir.

Eğer merak edersen de bilgisayarın tam özelliklerini yazıyorum;

CPU: AMD Ryzen 5 5600X (stock)
MB: ASUS TUF Gaming B450 Gaming Plus-ll
GPU: AMD Sapphire Pulse RX 6500 XT (stock)
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 3000MHz CL15
PSU: Cougar stx 700W.
SSD: WD Black 256 GB NVMe + WD Blue 1TB SATA SSD.

İyi sosyaller.

Kanka bende de GTX 1070 Ti + i3 10100F var bende sanki gereğinden düşük FPS alıyormuşum gibi geliyor, bir de oyunlar akıcı olmuyor sende de o problem var mı?
Knk 144 hz monitörüm var 165e sabitliyorum fps düşünce kasma geliyor evet akıcılık gidiyor oyüzden vsync açtım oda mermi gitmiyor

Hocam selam,

Geçen ay sattığım bilgisayarım Ryzen 5 5600X ve RX 6500 XT kombinasyonlu bir bilgisayardı.
Valorant'ta minimum 350, maksimum 600FPS alıyordu. Overclock olmadan bu değerleri alabildim. Benim düşüncem Valorant işlemci tabanlı bir oyun. Ufak bir overclock ile FPS değerlerinizi tekrar test etmeniz iyi olabilir.

İyi sosyaller.
Hocam nasıl oc yapıcam peki i3 10100f oc yapılıyormu

İşlemcin gayet yeterli ben 1660 Ti OC ile Ryzen 5 2600X kullanıyorum 250-350FPS arası en düşük ve 4X MSAA sıcaklık değerlerini kontrol et.

Akıcılık 60Hz monitör kullanıyosan bende de aynı sorun 300FPS alıyorum ama akmıyor V-Sync açınca 60a sabitliyor ama daha çok akıyor deneyebilirsin kast ettiğin oysa.
Hocam bosever imput lag yapıyor ama 144e sabitliyor yine fps düşüyor 90lara sorunum bu

Bende aynı işlemci GTX 1650 ile videodaki FPS'i alıyorum saçmalık :D
Yemin ediyorum çıldırıcam işlemci ısınmıyor termal macunu dandikmi bilmiyorum ama

Çok izlekli görselleştirme açıksa kapatıp deneyebilir misiniz?
Tamam denicem

Hocam selam,

İyi sosyaller.
Baktımda benim işlemcime oc yapılmıyormuş

Son düzenleme:
Fps kısıtlamalarını ( ana menüde 60, pilde fps'yi kısıtla gibi ayarları kapalı duruma getirin.)

Başlat çubuğunun arama kısmına "Grafik Ayarları" yazıp gelen menüden gözat diyerek yerel disk c, riot games , valorant, binaries, win64 , valorantwin64shipping.exe (uzantısı böyle olmayabilir ama bu dosyayı bulmak önemli) bu exe dosyasını ekleyip yüksek performans olarak ayarlayın. Sonrasında oyun çalışır vaziyetteyken görev yöneticisinin ayrıntılar kısmında valorant win64.shipping exe'yi bulup sağ tıklayın ve öncelik ayarla kısmından Yüksek olarak seçin.

Fps kısıtlamalarını ( ana menüde 60, pilde fps'yi kısıtla gibi ayarları kapalı duruma getirin.)

Başlat çubuğunun arama kısmına "Grafik Ayarları" yazıp gelen menüden gözat diyerek yerel disk c, riot games , valorant, binaries, win64 , valorantwin64shipping.exe (uzantısı böyle olmayabilir ama bu dosyayı bulmak önemli) bu exe dosyasını ekleyip yüksek performans olarak ayarlayın. Sonrasında oyun çalışır vaziyetteyken görev yöneticisinin ayrıntılar kısmında valorant win64.shipping exe'yi bulup sağ tıklayın ve öncelik ayarla kısmından Yüksek olarak seçin.
Dediklerinin hepsini yaptığım halde böyle process lasso diye bi uygulama var fps artıyor valoranta öncelik felan verdiriyor ona rağmen böyle

Yeni konular

Geri
Yukarı