GTX1660 Ti için Ryzen işlemci seçimi

Bütçe
Max 1800 tl
Knkm i3 alayı düşünmüyor ya i5'ya da Ryzen 5, 7. seri ve RTX 2060 benim en buyuk hayallerden biriydi ama şu an 3060 Ti'ı bekliyorum fiyari 3.5-4.5 arasi olursa direk alırım
Sistemin diger parçaları.

Rampage rampart RGB 600W 80 Plus Gaming kasa.

MSI B450 GAMING Plus Max AMD 4133MHz DDR4 soket AM4.

AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB cache soket AM4 işlemci.

Palit NVIDIA GeForce GTX1660 Ti Dual 6 GB 192Bit GDDR6 DX(12) PCI-e 3.0 ekran kartı

Adata XPG Spectrix D60G 8 GB 3200MHz DDR4 RAM.

Adata XPG Spectrix S40G 512 GB M.2 PCI-e SSD

Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB cashe SATA 3.

Rampage RM-244 flash 24 inç 144Hz 1ms TN.
(ASUS VP249QGR 23.8inc 144Hz 1ms IPS)
Rampage KB-R96 Ultimate Full RGB mekanik kablolu oyuncu klavyesi.

Rampage SMX-R19 Fighter 12400DPI RGB oyuncu mouse.

Gamepower Medusa siyah 7.1 Rainbow oyuncu kulaklık.
Kasa bomba.

Knkm bunu daha önce söyleten başka birileri de olmuştu hatta adeta C4 demişti biri PSU 2 ay dayansa 750W Thermaltake bir PSU alacağım.

- Kasa ve güç kaynağı için seçimler yanlış.
- Çevre birimleri için aynı yanlış devam etmiş.
- Ryzen sistem kurulacaksa tek kanal RAM olmaz.

Kasa değiştirmeyeceğim PSU 2 ay sonra değiştiririm 2 ay içerisinde bir şey olacağını düşünmüyorum ve o RAM'den 1 tane elimde var zaten o yüzden sadece 1 tane alacağım.

Ayrıca S40G o bilgisayara biraz gereksiz olmuş.

Knkm görsellik takintim var oyun oymamak yerine saatlerce bilgisayarı bile izleyebildim hem de almışken en ışıklı mışıklısını alıp azcik da olsa hava atmayalım mı hep bize mi hava atsınlar.

Knkm bunu daha önce söyleten başka birileri de olmuştu hatta adeta C4 demişti biri PSU 2 ay dayansa 750W Thermaltake bir PSU alacağım.

Kasa değiştirmeyeceğim PSU 2 ay sonra değiştiririm 2 ay içerisinde bir şey olacağını düşünmüyorum ve o RAM'den 1 tane elimde var zaten o yüzden sadece 1 tane alacağım.

Knkm görsellik takintim var oyun oymamak yerine saatlerce bilgisayarı bile izleyebildim hem de almışken en ışıklı mışıklısını alıp azcik da olsa hava atmayalım mı hep bize mi hava atsınlar.

Bende de aynı SSD var fakat uygun fiyatlı bir M.2 alıp ARGB soğutucu alabilirdiniz.

Dostum genel olarak fiyatı için berbat olmuş, yarısı sorun çıkartır.

Çok daha iyisi toplanır.

Son düzenleme:
3600, 3500X, 2700X, falan filan... 10400F denen bir gerçek var ortada ya. Daha ucuz, daha iyi oyun performansı, daha az ısınma. Başka bir şey önermek abes.

Dosum genel olarak fiyatı için berbat olmuş, yarısı sorun çıkartır.

Çok daha iyisi toplanır.

Ne sorun çıkarır mesela RAM değiştiremem çünkü aldım SSD değiştirmem zaten performans olarak çok iyi anakart çok iyi kasa aydınlatma olarak mükemmel klavye ayrı bir güzel tek monitör, PSU, ve mouse değiştirebilirim PSU zaten sistem hazır olduktan 2 ay sonra kesin değişecek.
Bende de aynı SSD var fakat uygun fiyatlı bir M.2 alıp ARGB soğutucu alabilirdiniz.

Wraith Prism alacağım sistem hazır olduktan 1 2 ay sonra.

Ne sorun çıkarır mesela RAM değiştiremem çünkü aldım SSD değiştirmem zaten performans olarak çok iyi anakart çok iyi kasa aydınlatma olarak mükemmel klavye ayrı bir güzel tek monitör, PSU, ve mouse değiştirebilirim PSU zaten sistem hazır olduktan 2 ay sonra kesin değişecek.

Wraith Prism alacağım sistem hazır olduktan 1 2 ay sonra.
Yakında sıvı soğutmaya geçicem 10 aylık Wraith Prism i satıcam. Bilgin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı