GTX1660 Ti Mobile Warzone düşük GPU kullanımı

Yasar Furkan

Kilopat
Daha fazla  
GTX1660 Ti Mobile ekran kartım var ve GPU kullanımı %50-70 civarında. CPU kullanımı %70 civarında ve RAM kullanımı da 15 GB. FPS'im 45-60 arasında gidip geliyor. Özellikle ekranım 144 Hz olduğu için çok hissettiriyor. Oyun içinde de niyeyse Hz'i 60'a indiremedim. Eskiden böyle değildi. 80-90 FPS rahat alıyordum. Fakat uzun zaman oynamadım ve dünden beri durum böyle. GPU kullanımı bence çok düşük. Bir çözümü var mıdır? Oyunla mı alakalıdır? Bu arada çift kanal RAM kullanıyorum. Sorunumun ondan dolayı olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim günaydın merhaba aynı sorunu RTX 2060 ekran kartı ile yaşıyorum. Bu olay tamamen oyunla alakalı. Daha önceden böyle bir sorun yoktu. Ben bu sorunu şöyle çözüyorum. Oyuna girdikten sonra grafikleri en yükseğe çekip DLSS quality yapıp daha sonra oyun ekranına dönüp grafik ayarlarını ortaya alıp DLSS kapatıyorum ve kullanım oranları %80-90'a kadar çıkıyor.

Yanilmiyorsam oyun ayarlarinda shader denilen 2 ayar var onlari etkinlestirip dener misin? İşlemci ve GPU sicakligi nasıl ve ayri bir monitör veya buyuk ekran televizyon varsa laptopu ona baglayarak dener misin?

Kardeşim günaydın merhaba aynı sorunu RTX 2060 ekran kartı ile yaşıyorum. Bu olay tamamen oyunla alakalı. Daha önceden böyle bir sorun yoktu. Ben bu sorunu şöyle çözüyorum. Oyuna girdikten sonra grafikleri en yükseğe çekip DLSS quality yapıp daha sonra oyun ekranına dönüp grafik ayarlarını ortaya alıp DLSS kapatıyorum ve kullanım oranları %80-90'a kadar çıkıyor.
Deneyeceğim teşekkürler.
VRAM kullanımı ne kadar?
6 GB'ın biraz üstü. Fakat altına düşürdüğüm zaman da durum aynı.
Yanilmiyorsam oyun ayarlarinda shader denilen 2 ayar var onlari etkinlestirip dener misin? İşlemci ve GPU sicakligi nasıl ve ayri bir monitör veya buyuk ekran televizyon varsa laptopu ona baglayarak dener misin?
İşlemci sıcaklığı 95, GPU sıcaklığı 75-80. Fakat bu sıcaklıklar diğer oyunlarda performans kaybına yol açmıyor. RDR2, Metro Exodus gibi oyunlarda dahi sıkıntı yaşamadım. Monitörü akşam saatlerinde deneyebilirim. Shader ayalarına bakacağım. Teşekkürler.
İşlemci "sadece" bu oyunda darboğaz yapıyor niyeyse onu fark ettim. Biraz araştırdım ve benim gibi sorun yaşayan onlarca insanı gördüm. Çözümü yoktu. Aynı sorunu yaşayıp çözümünü bulan arkadaşlar konuyu hortlatırsa sevinirim. Şimdilik sildim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı