GTX1660S sistemde PUBG İlk girişte donuyor

Bebiiitoo

Hectopat
Selamlar arkadaşlar,

Bir süredir bu sorunu yaşıyorum naptıysam çözüm bulamadım sizlere sormak isterim. Bu son bedava olmasından ya da normal crash problemi değil.

Oyunu uzun süredir oynuyorum. Son aylarda şöyle bir sorunum var.

Oyuna ilk girdikten 10 dakika içerisinde PC'de önce kasma oluyor FPS 160'lardan 40'a kadar iniyor sonra 10'lara düşüp donuyor, ekrana görüntü vermeyi kesiyor ve kalıyor. Reset attıktan sonra oyuna girince istersem saatlerce oynayayım hiçbir sorun yok. Başka hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum.

i510400F ve GTX1660 Super, 16 GB RAM, Corsair 600W PSU bulunuyor.

Oyunu sildim yükledim, PC reset attım, Windows 11 ile denedim, Windows 10 geri döndüm yine aynı.
Tüm sürücüleri formattan sonra geri yükledim yine yine yine...

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar,

Bir süredir bu sorunu yaşıyorum naptıysam çözüm bulamadım sizlere sormak isterim. Bu son bedava olmasından ya da normal crash problemi değil.

Oyunu uzun süredir oynuyorum. Son aylarda şöyle bir sorunum var.

Oyuna ilk girdikten 10 dakika içerisinde PC'de önce kasma oluyor FPS 160'lardan 40'a kadar iniyor sonra 10'lara düşüp donuyor, ekrana görüntü vermeyi kesiyor ve kalıyor. Reset attıktan sonra oyuna girince istersem saatlerce oynayayım hiçbir sorun yok. Başka hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum.

i510400F ve GTX1660 Super, 16 GB RAM, Corsair 600W PSU bulunuyor.

Oyunu sildim yükledim, PC reset attım, Windows 11 ile denedim, Windows 10 geri döndüm yine aynı.
Tüm sürücüleri formattan sonra geri yükledim yine yine yine...

Oyunun dilini İngilizce yap sorun çözülüyor stem a oyun dosyası bütülüğünü doğrula de.

Şaka yapıyorsun yaaa, doğru eskiden İngilizce oynuyordum oyunu hemen deniyorum dostum umarım çözülür.

Bende de aynı sorun vardı İngilizce yapınca düzeldi. PUBG İngilizce bir oyun olduğ için İngilizce ve Türkçe arasınıda çok fark var.
Oyun HDD'ye mi yüklü?

@mehmetuysal89 yıllardır Türkçe dilinde oynuyorum hiç böyle bir sorun yaşamadım. Dil paketi ile nasıl bir ilgisi var durumun?

Oyun İngilizce olduğu için Türkçe ile farkı olduğu için FPS varkı oluyor PC kötü ise fark etmiyor.

Oyunların neredeyse tamamı anadil olarak İngilizce ile geliyor. Bu oyunun dil dosyalarında mı bir sıkıntı mı var? Eğer varsa herkesin aynı sorunu yaşaması gerekir mantıken. Konuyu açan arkadaşın sisteminde 1660S, benim kullandığım sistemde de 1660 var. Bu konuda pek fark olmasa gerek. Ayrıca 100+ FPS'ten 10 FPS'lere düşüp donmalar söz konusuymuş, FPS farkından öte bir durum var sanki.

Oyunların neredeyse tamamı ana dil olarak İngilizce ile geliyor. Bu oyunun dil dosyalarında mı bir sıkıntı mı var? Eğer varsa herkesin aynı sorunu yaşaması gerekir mantıken. Arkadaşın sisteminde 1660S, benim kullandığım sistemde de 1660 var. Bu konuda pek fark olmasa gerek. Ayrıca 100+ FPS'ten 10 FPS'lere

Yanlış olmuş.

Ingilizce olarak da denedim yine aynı arkadaşlar , oyuna girdim 5 dk sonra direk ekranda görüntü gidiyor no screen e düştü ve klavyeninde ışıkları gitti. PC reset attım sonra girdiğimde ise sorunsuz devam ediyor.
Oyun HDD'ye mi yüklü?

@mehmetuysal89 yıllardır Türkçe dilinde oynuyorum hiç böyle bir sorun yaşamadım. Dil paketi ile nasıl bir ilgisi var durumun?
SSD'ye yüklü hocam oyun ayrıca başka hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum sadece pubg oda bir kaç aydır malesef
Mesele biraz önce hata verdi sonra reset atınca şuan aktif oynuyorum hiçbir sorun yok
Sorun bugün de tekrar etti arkadaşlar önerisi olan var mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı