GTX1660s ve R3 4100 sisteme yükseltme önerisi

Yani yükseltmeyi bir kere yapın daha sonra uğraşmasınız. Yeterli bütçeniz de var şuanda. İleride fiyatlar artar, bütçe ayıramazsınız ne bileyim. Daha geleceğe dönük bir sisteminiz olurdu. Gtx 1660 Super ve 7500F ile de yeni bir ekran kartı alana kadar, oyunlarsa çok sorun edecek bir performans vermezdi açıkçası.
Ama daha da çıkamam dersenizde Rx 7600 alın, ikinci el den de Ryzen 5 5600 alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama hocam AMD kart satın almadan önce şu videoyu izleyin yinede, daha sonra satın almaya karar verin.
RX 7600 9000₺
Ryzen 5 5600 3500₺
DeepCool AK400 ( Soğutucu ) 1200₺

13700₺

Kaldı Cebime 3300₺
bir de Sata 2.5 SSD almak istiyorum öneriniz var mıdır ?

İkinci el alırım dersen çok sağlam ekran kartları var 8 bin civarlarında R5 5600 ile 2K'da kullanabileceğin. PSU yenilemen de gerekecek ama öyle yaparsan. Soğutucu olarak buna da bakabilirsin yarı fiyatında:

Bir de SATA SSD yerine Pcie 3.0 X1 dönüştürücü + M.2 SSD alabilirsin çünkü SATA ile M.2 fiyatları neredeyse aynı ve M.2 Pcie 3.0 X1 yuvasında 1000/1000 hız veriyor yani SATA'nın iki katı neredeyse.

Kendi kullandığım dönüştürücü:

İkinci el alırım dersen çok sağlam ekran kartları var 8 bin civarlarında R5 5600 ile 2K'da kullanabileceğin. PSU yenilemen de gerekecek ama öyle yaparsan. Soğutucu olarak buna da bakabilirsin yarı fiyatında:

Bir de SATA SSD yerine PCI-e 3.0 X1 dönüştürücü + M.2 SSD alabilirsin çünkü SATA ile M.2 fiyatları neredeyse aynı ve M.2 PCI-e 3.0 X1 yuvasında 1000/1000 hız veriyor yani SATA'nın iki katı neredeyse.

Kendi kullandığım dönüştürücü:

2K monitörüm yok kalan parayla alabilirim belki.

Dönüştürücü ile uğraşmak istemiyorum direk SATA alıp geçeceğim.

Hocam yetmezse direk açılmaz mı yoksa başka bir sorun mu olur ?

Hocam en baştan değiştirmeyi düşünmüyorum bütçe mi aşıyor her türlü.

hocam 8GB olduğu için fazla bakmamıştım ileride yeter mi dersiniz ?
sistemimi GTA 6 gibi oyunlar için hazırlıyorum.
7600 en az 3-4 yıl çıkacak olan oyunları oynatır.

9 bin liraya çok sağlam ekran kartları var AMD tarafında dediğim gibi PSU yenilemek çok maliyetli bir iş değil zaten göz atabilirsin.

Hocam monitörden girip PSU'dan nasıl çıktın anlamadım 500W yeterli olacaktır SSD alacağım bir de kalanıyla monitör bakacağım.

RX 7600 9000₺
Ryzen 5 5600 3500₺
DeepCool AK400 ( Soğutucu ) 1200₺

13700₺

Kaldı Cebime 3300₺
Bir de SATA 2.5 SSD almak istiyorum öneriniz var mıdır?

Bence ak 400 çok F/P değil pahalı. İleriye dönük soğutucu alayım dersen Thermalright peerless öneririm. 7800x3D ile dahi kullanabilirsin. 5600'u sogutsun yeter dersen de Dark Freezer X127 ısını görür. SSD olarak Kingston KC3000 öneririm.

Bence ak 400 çok F/P değil pahalı. İleriye dönük soğutucu alayım dersen Thermalright peerless öneririm. 7800x3D ile dahi kullanabilirsin. 5600'u sogutsun yeter dersen de Dark Freezer X127 ısını görür. SSD olarak Kingston KC3000 öneririm.

SSD'yı M.2 istememişsın.

Son düzenleme:

SSD'yı M.2 istememişsın.
SSD'yi sadece oyun yüklemek için kullanacağım yani öyle ciddili bir marka olmasına gerek yok.
soğutucu için farklı bir konu açmıştım, attığınızı atmışlardı cebime para artarsa ondan alacağım.

Arkadaşlar bütçe 23K'ya yükseldi var mı başka öneriniz PSU değişimi gibi?

Yeni konular

Geri
Yukarı