GTX770 Sistemim İçin Kasa Tavsiyleri

Fanboy falan değilim. Olsaydım burada işim olmazdı.
Üstün çıktıklarında ki bana FPS farkını söyler misin? Çoğu oyunda 1-2 FPS fark yapıyor. 770 üstün çıkınca ama en az 4-5 FPS fark yapıyor. Hele ki Far Cry 3 gibi optimizesi hem AMD kartlara yapılıp hemde genel optimizesi çok iyi olmayan bir oyunda bile 4,5 FPS fark atıyor. Ayrıca çoğu AMD ile optimize edilmiş oyunda yine GTX770 önde.

100 lira daha az verip 1-2 fps almanın saçmalığını söyler misiniz?

Yani sizce saçma mı?

Ben senin mantık üstünden yazınca yanlış anladın. 280X'in 770'e göre ortalaması 1-2 FPS. Ama 770'in onu geçtiği durumlardaki FPS ortalaması 8-9 FPS. Şimdi anladın mı?

Referans'ta GTX 770, R9 280X'i geçiyor. Ama bellek hızı 6200 ve üstü o.c.'li modellerde GTX 770, R9 280X'in arkasında kalıyor.

Ve hem de GTX 770'den 100 TL daha ucuzlar. Mantle saymıyorum bile.

Arkadaşlar tartışmaya gerek yok. Arkadaş 770 istiyor başlıkta da belirtmiş. Sen önerini yaptın bitti. Bende 280x düşünürdüm ama arada fiyat farkı var.

Referans'ta GTX 770, R9 280X'i geçiyor. Ama bellek hızı 6200 ve üstü o.c.'li modellerde GTX 770, R9 280X'in arkasında kalıyor.

Ve hem de GTX 770'den 100 TL daha ucuzlar. Mantle saymıyorum bile.
Çok mantıklı bir karşılaştırma dostum. 280X OC ile stok 770'i karşılaştırmak. Gerçekten çok mantıklı...

Dengesiz bir sisteme nasıl kasa tavsiye edebiliyorsun acaba? Bana bunu açıklar mısın?
Ben bir dengesizlik göremiyorum. Anakart, işlemciyle uyumlu. FX 6300 ile GTX 770 darboğaz söz konusu bile değil. İşlemci soğutucusu dandik gibi duruyor ama OC düşünülmüyorsa yeterli olacaktır.Bir RAM'ler 1866 MHz olsa iyi olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı