GTX770 Sistemim İçin Kasa Tavsiyleri

Çok mantıklı bir karşılaştırma dostum. 280X OC ile stok 770'i karşılaştırmak. Gerçekten çok mantıklı...

Şuan pazardaki bütün GTX 770'ler stok buyur altta link.
Nvidia GeForce GTX 770 DirectCU II 2GB OC Edition compare Nvidia GeForce GTX 770 GPU
Ama çoğu R9 280X o.c.'li tabi bunlar o.c.'li olduğu için 3 fan kullanılıyor ki biraz daha o.c. yapılabilsin.
AMD Radeon R9 280X Sapphire Toxic 3GB OC Edition compare AMD Radeon R9 280X GPU

Aranızda GTX 770 alıp "o.c." yapmayacak varsa referans tasarımını alsınlar. Boşuna ASUS'un directcu 2 tasarımlı kartlarına para vermesinler.

R9 280X ile GTX 770 arasındaki fark bazen 200 TL'ye kadar çıkıyor.

Anakart FX serisinin OC potansiyelini tamamen kısıtlıyor. Yani K'lı işlemciyi H serisi anakarta takmaktan farksızdır. 6300 770'e dar boğaz yapar demedim zaten. İşlemci soğutucusu ise stok fandan farksız, boşa masraf. Başka bir şey değil. RAM'ler 1866 olacak diye bir şey yok. Zira 1866'nın tek bir artısı bile yok FX için. Ayrıca o kasa yetmez o sisteme.

Şuan pazardaki bütün GTX 770'ler stok buyur altta link.
Nvidia GeForce GTX 770 DirectCU II 2GB OC Edition compare Nvidia GeForce GTX 770 GPU
Ama çoğu R9 280X o.c.'li tabi bunlar o.c.'li olduğu için 3 fan kullanılıyor ki biraz daha o.c. yapılabilsin.
AMD Radeon R9 280X Sapphire Toxic 3GB OC Edition compare AMD Radeon R9 280X GPU

Aranızda GTX 770 alıp "o.c." yapmayacak varsa referans tasarımını alsınlar. Boşuna ASUS'un directcu 2 tasarımlı kartlarına para vermesinler.

Ki aradaki fark bazen 200 TL'ye kadar çıkıyor.
3 fan olmasının tek sebebi var: ISINMASI! OC potansiyeliyle ilgisi yok. İlk olarak Sapphire Elpida bellek kullanıyor. Bu sebeple OC olayı direk yan battı, çukura düştü dostum. Ayrıca pazardaki tüm GTX770'ler stok mu? Ahahaha. Ayrıca belirteyim Sapphire Toxic modeli hariç diğer tüm AMD kartlarında stok PCB'yi kullanıyor. Biliyor muydun?

Isınma mı? Sen Allah bilir kartın 76 dereceyi gördüğünde yandı diye ağlarsın. Fabrika çıkışı kart OC'li olduğu için tabi ısınacak. E peki neden R9 280X TOXIC, GTX 770'den performanslı bunu da açıkla bakalım. Ayrıca ben stok derken MHz değerlerini dedim anlamamışsın. Al linke bak bakayım OC oluyor mu olmuyor mu R9 280X nerede dersen burada güvenilir kaynaklarda hep R9 290X var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı