GTX960 için anakart ve işlemci önerisi

beytogta4sorun

Picopat
Selamünaleyküm arkadaşlar sistem özellikleri.
GTX960.
H55 anakart.
i5655K.
2TB hard disk.
120GB SSD.
8 GB DDR3 RAM.
Arkadaşlar şimdi benim işlemci anakart çok kötü. Bütçe 2 bin lira ne önerirsiniz? Bir de yeni anakart işlemci alınca DDR4 RAM geçmem lazım onu bilmiyorum. Bu bilgisayarı satıp yeni almak mı yoksa anakart işlemci ve RAM almak mı? Anakart işlemci ve RAM ne örerirsiniz? Bütçe 2bin lira, teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme:

DDR4 için:

Ek olarak H410 için DDR4 bir RAM alın.

Hocam bu bilgisayarı satsanız yanına ekran kartı şu zamanda bulamayacağınız için da kötü gibi olur, veya 100-200 TL'lik bir ekran kart takıp satabilirsin.

Not: Diğer bileşenleri satarsan RAM'i 2 tane al.

Ek olarak H410 için DDR4 bir RAM alın.

i5 10400F ile darboğaz testi yapınca nedense darboğaz yapıyor i3-10100F ile yapınca darboğaz yapmıyor nedense anlamadım.

Bu işten en düşük masrafla çıkmak istiyorsanız Xeon bir işlemci alın. Sistemin de darboğaz sorununu çözmüş olursunuz. Ama derseniz ki bütçenin tamamını kullanacağım o zaman yukarıda arkadaşların atmış olduğu bileşenlerden alabilirsiniz.

i5 10400F ile darboğaz testi yapınca nedense darboğaz yapıyor i3-10100F ile yapınca darboğaz yapmıyor nedense anlamadım.

Attığıma bakabilirsin, bu arada Intel almanı önermem çünkü 10. nesilde artık bir ölü soket oldu.

Not Fanboy değilim arkadaş ileri dönük bir şey istiyor.

Geri
Yukarı