GTX970 boşta 65 derece

Nicodoz

Hectopat
1650953303664.png

Resimde görmüş olduğunuz üzere bilgisayar açılır açılmaz GPU sıcaklığı 60 derece üzerinde başlıyor. Bu bence normal değil nasıl çözüme kavuşturabilirim?

Kasa: Sharkoon T5.
Ekran kartı: GTX970.
240Hz ekran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam işlemci kadar kolay ancak ben mesela ilk macun yenilememde soğutucu bloğunu kırmıştım. O yüzden tecrübeniz yoksa ben şahsen bilgisayarcıya götürüp yenilemenizi öneririm. Padleri de yenileyin. Bloğu çıkarması kolay da, takması uğraştırıyor 😁

Ama şunu da belirteyim. Termal macunu ve padleri kendiniz alın kesinlikle. Bazı bilgisayarcıların çimentolarını kartınıza sürdürtmeyin.

Arka planda çalışan RAM'i veya GPU'yu aşırı yoran bir uygulama yok hocam ilk fotoğraftaki RAM'in fazlalığı Chrome yüzündendi. Bazı yerlerde bilgisayara virüs taraması vs yaptırın diyenler oluyor bunu yapmamda fayda olur mu veya bilgisayarı komple sıfırlamam?

Sıfırlaman hiçbir şeyi değiştirmez. Virüs taraması mining virüsü varsa yapılır, sizde öyle bir durum göremedim.
Ama şunu da belirteyim. Termal macunu ve padleri kendiniz alın kesinlikle. Bazı bilgisayarcıların çimentolarını kartınıza sürdürtmeyin.

Aynen öyle bazı bilgisayarcılar en kalitesizini takıyor hatta öncekinden daha sıcak olabiliyor. 😃

Hocam biraz fazla dikkat gerektirir. Açıkçası sizde yapabilirsiniz YouTube'dan bilgili videolar izleyerek fakat bir bilen kişiye yaptırmanız tavsiyemdir sonradan sıkıntı çıkmaması açısından.

Hocam işlemci kadar kolay ancak ben mesela ilk macun yenilememde soğutucu bloğunu kırmıştım. O yüzden tecrübeniz yoksa ben şahsen bilgisayarcıya götürüp yenilemenizi öneririm. Padleri de yenileyin. Bloğu çıkarması kolay da, takması uğraştırıyor 😁

O zaman bana kalırsa bu ısının tek nedeni şu an termal macun olarak gözüküyor. Antalyadayım şu an buradakilere güven olmaz 1-2ay daha dayanıp memlekete dönünce tanıdığıma yaptırayım ben en iyisi :)

Nasıl bir pad ve macun almalıyım peki karttan karta değişiklik gösteriyor mu? Yani şöyle anlatayım en iyisi GTX970 için önerebileceğin pad ve macun var mıdır onu alırım.
Tanıdık kazığı yemeyin dikkat edin.

Malzemeyi ben götürdüğümde bedava yapıyor hocam :) mahalle arası tanıdık değil direk kuzenim :)

Nasıl bir pad ve macun almalıyım peki karttan karta değişiklik gösteriyor mu? Yani şöyle anlatayım en iyisi GTX970 için önerebileceğin pad ve macun var mıdır onu alırım.

Malzemeyi ben götürdüğümde bedava yapıyor hocam :) mahalle arası tanıdık değil direk kuzenim :)

Anladım hocam o zaman güvenebilirsiniz.
Ayrıca hocam padler GPU'ya göre ayrılık göstermiyor boyut önemli yanlış bilmiyorsam.

Bu güzel bir haber hocam. Termal padlerde kalınlık önemli. Ancak o tarafta pek bir bilgim yok. Forumda tekrar konu açarak bilgisi olan arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz. Termal macun önerisi de bayağıdır kullanmadığım için yapamıyorum maalesef. Ben genelde Noctua kullanıyorum ama daha iyileri de vardır belki. Dediğim gibi konu açabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı