Çözüldü 5600X boşta 65 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Empty1

Kilopat
5600X işlemcime yeni termal macun sürüp Wraith Prism'e takmayı denedim fakat soğutucuda sorun olduğu için çıkartıp tekrar stok Stealth'ı taktım, BIOS ekranında işlemci 45 derece, masaüstünde 65 dereceleri görüyor boştayken. Sorun termal macunda olabilir mi? Termal macunu değiştirmeden önce masaüstünde 40-45 derece civarıydı boşta.

Çözüm
Sorunu çözdüm, çözüm olarak eklenebilir.

Son çare sleeved CPU kablosunda mı sorun var diye PSU'dan çıkan kabloyu direkt bağladım fakat sorun çözülmedi. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde ise bir programın çok yüksek CPU kullandığını gördüm.

NVRLA.exe isimli program yüksek CPU kullanıyordu sürekli. İnternetten arattığımda bunun NVIDIA programı olduğunu gördüm, aynı zamanda sıcaklığı arttırdığını söyleyen yorumlar vardı forumlarda. Bunu direkt olarak görev yöneticisinden kapattığımda sıcaklık 45 derecelere düştü.

Kesin çözüm olaraksa GeForce Experience programını tamamen silip tekrar yükledim. Böylece sorun düzeldi.
Sorunu çözdüm, çözüm olarak eklenebilir.

Son çare sleeved CPU kablosunda mı sorun var diye PSU'dan çıkan kabloyu direkt bağladım fakat sorun çözülmedi. Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde ise bir programın çok yüksek CPU kullandığını gördüm.

NVRLA.exe isimli program yüksek CPU kullanıyordu sürekli. İnternetten arattığımda bunun NVIDIA programı olduğunu gördüm, aynı zamanda sıcaklığı arttırdığını söyleyen yorumlar vardı forumlarda. Bunu direkt olarak Görev Yöneticisi'nden kapattığımda sıcaklık 45 derecelere düştü.

Kesin çözüm olaraksa GeForce Experience programını tamamen silip tekrar yükledim. Böylece sorun düzeldi.

Task Manager hayat kurtarır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı