GTX970- Evga SC ACX mi, MSI mı, GALAX Exoc SE mı ?

erenyusufakar

Kilopat
Daha fazla  
@Recep Baltaş @Asım Demir Merhaba arkadaşlar. 3000 TL'ye bir sistem topladım fakat ekran kartını seçemedim bir yardımcı olur musunuz ?
Sistemim :
  • -MSI B150 Gaming M3
  • -Intel Skylake Core i5 6600
  • -Kingston Hyperx Fury Black 16GB (8X2) DDR4 2400 MHz
  • -Kasa için aklımda bir fikir var.

Ekran kartları :
  • Evga GTX970 SuperClock ACX 2.0 GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı
  • MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
  • Galax GTX970 EXOC Sniper Edition 4GB 256Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden daha performanslı RX 480 ve GTX 1060 var iken neden 3.5 GB vram'e sahip eski bir ekran kartı alıyor sunuz ?

@Toshi 3.5GB VRAM'e sahip değil. 4GB VRAM'e sahip 512MB masaüstü işlemleri için ayrıldı. Şunu sorun gibi göstermeyin. Firma bunu datasheet'ine yazıyor. Kimse kimseye zorla satmıyor. Kendi aklınızı kullanmama olayından doğan memnuniyetsizliği çarptırma girişiminde bulunmayınız.

@Toshi 3.5GB VRAM'e sahip değil. 4GB VRAM'e sahip 512MB masaüstü işlemleri için ayrıldı. Şunu sorun gibi göstermeyin. Firma bunu datasheet'ine yazıyor. Kimse kimseye zorla satmıyor. Kendi aklınızı kullanmama olayından doğan memnuniyetsizliği çarptırma girişiminde bulunmayınız.
Nvidia'dan GTX 970 alanlara 30 dolar tazminat! Satılır iken neden o zaman 4GB diye satılıyor? Hadi diyelim masaüstü için neden diğer ekran kartlarında böyle bir sorun yok ? NVİDİA bile hatasını kabul etmiş durumda.

GeForce GTX 1060 GAMING X 6G | MSI Global | Graphics card - The world leader in display performance ekran kartını tavsiye ediyorum.

"Bir şey biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar."

- Mevlana

@Toshi NVIDIA baskıdan dolayı kabul etti. Ayrıca 4GB VRAM'e sahip. Yazılımsal olarak bunu nasıl kullandığı fark etmez. Zaten ağır arz-talep üzerine bunu 4GB VRAM'i tamamen aynı hıza güncelledi. Ayrıca kart VRAM'den hiç bir şekilde sorun çıkarmıyor. Oyunları çatır çatır oynatıyor.

3 Tane ekran kartı soruyorum adam rx diyor öneri verin demedim. Bu 3ünden hangisi daha performanslı diye soruyorum lütfen !
Bu kadar öneriye kapalı iseniz bizim işimize gelir eski stokları daha hızlı bitirirsiniz, yeni ekran kartları daha ucuz olur. Ha diğer soruna gelince onada benim cevabım yok size iyi sosyaller.

Bu insanlar burada size yardımcı olmak istiyorlar size aynı fiyata daha iyi seçeneklerin olduğunu söylüyorlar. Siz bunu geri çeviriyorsanız siz akılsız davranıyorsunuz demektir. Arkadaş size iki tane öneri de bulunmuş Rx480 ve GTX1060 ve bu ekran kartları hem daha az güç tüketiyor hem nm daha düşük hem de daha performanslı. Şimdi arkadaş haklı. Siz buraya yardım almaya mı geldiniz yoksa sataşmaya mı? GTX970 alırsanız bu arkadaş pişman olmaz siz olursunuz. AMD sevmiyorsunuz fakat neden? İnsanları önerileri ve görüşleri için teşekkür edeceğinize onları yargılamanız çok yanlış.
GTX 970 4GB'dır fakat oyunlarda bildiğim kadarıyla 3.5gb kadar kullanabiliyoruz. Diğer 0.5 de kullanılabiliyor fakat daha verimsiz. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı