GTX970 GTA 5 Düşük FPS Sorunu

A4WPinkman

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Technopat'ın GTX 970 ile yapmış olduğu Gta V videosunu izledim, benchmark yaptığında 80-100 arası fps gözüküyordu. Geçenlerde Gta V girdim benchmark testini açtım ve 60 fps'i zar zor geçiyorum, oyun ayarlarını da videodakilerle aynı olarak ayarladım ama düzelmiyor. İşlemcim i5 6500, ekran kartım ise Asus gtx 970 o.c edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram 8 gb, windows updatelerim tamam virüs olabilir mi emin değilim kis kullanıyorum. 45 dakika-1 saatlik bir oynayıştan sonra sıcaklıklar; Adsız.png

Aynı ekran kartına sahip tüm arkadaşlarım 90-150 fps arası alıyorum diyor , birisi 4K' da 60 fps sabit alıyor ben 4K'ya aldığımda 50 fps'i geçemiyorum.

Arkadaşım MSAA'yı ayarlarını kapat. En altta Anti var onu X4'e düşür. Advanced settings'deki ayarları kapat. Texture'yi high yap. Yada Nvdia Experience uygulamasına gir GTA 5'i optimize et. PSU kaç W ? Oyun korsan mı ? Orijinal mi ?

İlk önce arkadaşım bu sorun herşeyden kaynaklanabilir. Güç kaynağının kalitesinden, Ram'lerden, işlemci ve işlemci soğutucusundan. Yazılımlar ve virüslerden... Her şey olabilir. En kolayı olarak söyleyeyim bilgisayarında 2 farklı antivirüs olmasın. Gerisini teker teker denersin vesselam.

Hocam psu FSP Hyper series 700 w
Oyun orjinal.
İşlemcisi ve ekran kartı aynı olan arkadaşım ile aynı grafik ayarlarında baktık fpslere bu yüzden grafik ayarlarını düşürmeden aynı fps' i almak istiyorum düşürürsem bir anlamı kalmıyor.
Ramlerim 8gb corsair 1333 mhz (tek modül).
Sorun işlemci soğutucusu diyeceğim ama sıcaklıklar zaten 60 dereceyi geçmiyor, 60 derece fazla ise bir soğutucu alabilirim. (stok fan kullanıyorum)
Virüs programı olarak Kaspersky Internet Security kullanıyorum.

Güç ayarlarına girip yüksek performans seçeneğini seçin. Bu şekilde çekirdek hızlarının anlamsız salınımının önüne geçmiş olursunuz.

Laptop değil ki diyecek olanlar için peşin edit: Farkındayım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı