GTX970 GTA 5 Düşük FPS Sorunu

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Herkese merhaba beyler. Aşağıda GTX970 için GTA 5 FPS değerleri verilmiştir;

662180C6C10580538A2C3D50C9841033.png
F15BE0F6CEFBED824A7CDB815EFB0102.png

Ben GTX970 ile burada 2K'da yazan FPS değerlerini 1080P'de anca alıyorum. Sizce normal mi bu durum? Ekran kartı güncel, en son çıkan GTA 5 sürücüsü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben "Advanced Graphics" altındaki "Extended Distance Scaling" ve "Extended Shadow Distance" ayarlarını kapalı bir şekilde tutup, MSAA dahil olmak üzere tüm ayarları açınca 30-40 FPS arasında alıyorum. Ancak zor sahnelerde FPS 25'e kadar düştüğü için MSAA'yı 4X yapıyorum. Fakat eski kartlar medium - high oynatırken GTX 970'in Ultra'da zorlanması garibime gidiyor. İnternetteki testlere baktığımda herkes benim gibi değerler alıyor ve yorumlarda da GTX 970'in az FPS verdiği söyleniyor. Yani bana kalırsa Far Cry 4'ün grafikleri çok daha iyi. Ona rağmen Far Cry 4 daha akıcı geliyor bana.

Herkese merhaba beyler. Aşağıda GTX970 için GTA 5 FPS değerleri verilmiştir;

Eki Görüntüle 62596 Eki Görüntüle 62597

Ben GTX970 ile burada 2K'da yazan FPS değerlerini 1080P'de anca alıyorum. Sizce normal mi bu durum? Ekran kartı güncel, en son çıkan GTA 5 sürücüsü.

Durum Normal , bendede gtx 980 var tüm ayarlar açık ne yazikki 60FPS alamıyosun ve monitör güzel oluncada 45-50 fpsde sarmıyo ve üstüne üstlük oyunda çimler ve ağaçlar fps yi neredeyse öldürüyor .

24 fpslere düştüğüne şahit oldum yani . Özellikle msaa 2x txaa açık şekilde ağaçlar ve çimler fps yi aşırı etkliyor . Sadece Fxaa açarak 2 sini kapatıp çok daha iyi fps alıyorum görüntüden çok fazla ödün vermiyor ama kartın %50 sini bile kullanmıyo o şekilde yani , oyun tam olarak optimize edilememiş o konuda , güncellemelerle düzeltilir inşallah.

gtx 970 de akıcı bi şekilde oynamak istiyorsanız , gelişmiş grafikler kısmını hiç ellemeyin kapalı kalsın gereksiz .

Çim kalitesini high olarak ayarlayın , msaa yı komple kapatın , fxaa tek başına güzel işler çıkartıyor .

Durum Normal , bendede gtx 980 var tüm ayarlar açık ne yazikki 60FPS alamıyosun ve monitör güzel oluncada 45-50 fpsde sarmıyo ve üstüne üstlük oyunda çimler ve ağaçlar fps yi neredeyse öldürüyor .

Umarım bu rezalet durumu çözerler.Parasını verip gtx 970 alıyorsun performans alamıyorsun.
Nvidia yeni sürücü çıkaracaktır.

Durum Normal , bendede gtx 980 var tüm ayarlar açık ne yazikki 60FPS alamıyosun. 24 fpslere düştüğüne şahit oldum yani .
Aynen öyle maalesef. Hollywood civarı ve Michael'ın evi yakınları yani kırsal alanlarda 33-35 falan oluyor fps. Araba sürerken 45 civarı gidiyor. Franklin'in evi yakınlarında 60 fps gidiyor ama işte çok değişken. O yüzden full ayarlarda oynayamıyorum ben de şuan. Düşürdüm biraz ayarları ve şuan en düşük 50 alıyorum ama ortalama 60 gidiyor yani, vsync açık tabii yoksa daha yüksek gidecek. MSAA çok etkiliyor... Net bir şekilde 7-8 fps götürüyor her çarpı. MSAA: x2, Reflection MSAA: x2, Tessellation: High, Grass: Very High, Soft Shadows: Softest... Bunlar hariç diğerleri tamamen sonda şuan. O doldurma barları oyunun görüntüsünü baya değiştiriyor ve insanlar onları düşürerek ultra'da (?!) oynayarak iyi fps aldığını sanıyor herhalde. Başka bir açıklaması yok çünkü optimizasyon çok iyi geyiğinin. GTX 980'le bile (gerçek anlamdaki) full ayarlarda oynanmıyorsa en azından 50'nin altına düşmeyecek şekilde, demek o kadar da iyi değilmiş optimizasyon.

Hocam ben de Singleplayerda yürürken görev falan yaparken 2K'da 60 FPS alıyorum fakat arabayı hızlı kullanırken 20 FPS hatta bazen 10 FPS bile alıyorum dolayısıyla anlık donmalar oluyor bu normal midir ? Çözünürlüğü ne yaparsam yapıyım aynı FPS değerleri alıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı