GTX980 vs GTX780 Ti

Öncelikle yanıtlarınız ve ilginiz için teşekkürler beni aydınlattınız ve buna uygun bir sistem toplamaya çalıştım tabii ki bu topladığım sistem 5.000 tl ye dayanıyor resmi aşağıda vereceğim sizce 5.000 tl ye daha iyi bir sistem toplanabilir mi beni en az 6 yıl götürmesi lazım şu andaki sistemim beni 6 yıl götürdü 7. yıla gireceğim ki bu sistem ömrünü oldukça tamamladı.

Son olarak bu sistem beni 6, 7 yıl rahat görür mü? Yoksa biraz daha paraya kıymam mı lazım ? RAM ve CPU yu yeni nesil mi yapmalıyım ? Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Adsız.png

Oyunları geçtimde render performansı için AA ve AF'nin de önemi büyük. Ayrıca viewport'ta çalışırken saniyede kaç milyon poligon işleyebildiği de önemli. Dolayısıyla GTX 980'nin de bu konulardaki performansı çok daha iyi olduğu için bende 980 diyorum..

Ssd yi değistir samsung 850 pro daha performanslıdır. Ayrıca işlemci için mutlaka bir soğutucu şart eğer bir oyun pc si toplayıp stok fan kullanıyorsan vay haline. Render yapmayacaksan 16 gb ram çok gereksiz ancak yinede sen bilirsin. 80+ bronze yerine 80+ gold bir güç kaynağı alırsanız iyi olur corsair ve cm gibi markalar üretmekte. 2133mhz bellek çok gereksiz işlemci zaten 1600 mhz destekliyor eğer ramlere kendin o.c yapacaksan 1600 mhz üstüne çık. Bu dediklerimi yaparsan emin ol daha iyi bir sistem olur.

Bu arada samsung 850 pro yu tavsiye etmemim sebebi saniye başına işlem yapma süresi daha iyi olduğu için okuma/yazma verileri seni yanıltmasın. Ayrıca ssd lerde samsung kontrolcüler en iyileridir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı