ASUS GTX980 Ti vs MSI GTX980 Ti

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim tahminime göre şöyle. Farkındaysanız firmalar daha kendi soğutma sistemlerini kullanmadılar, referans tasarımı var hala. Firmalar kendi soğutma sistemleri ile yenilediklerinde fiyat farkının azalacağını tahmin ediyorum.

Herkes doğru yorumu yapmış zaten. Firmaların özel soğutma sistemlerini beklemenizi öneririm ben de. MSI mı ASUS'mu sorusuna da, ben şahsen ASUS ürünlerini beğeniyorum. Ekran kartlarında da Strix teknolojisi beni en cezbeden soğutma teknolojisi. Bu nedenle ASUS diyorum.

Hocam Vatan 'da bir arkadaş Asus GTX 980 Ti 'a yorum atmış aynen aktarıyorum; " Ön siparişi verdim ertesi gün geldi. Şu an ilk izlenimlerimi aktarıyorum. Ürün tek cümleyle harika ötesi inanılmaz gerisi. Isınma yok referans tasarım olmasına rağmen. Asus bu fiyatı boşuna belirlememiş. Kesinlikle özel soğutuculara daha az para vermeye gerek yok. Bu arada asus yetkilileri bizzat getirdi kargo firması değil bu da bi artı tabi. Güncel bütün oyunları 480pde ultra ayarlarda 60+ fpsde oynuyorum gram ısınmıyor kerata."

Bu arkadaşın ruhu fakir galiba neredeyse 4K oyun oynatabilecek bir GPU 'yu 480P açıp 60+ FPS aldığına seviniyor :)

Neyse konuya gelecek olursak.

@BigSmoke Tamamen marka 'ya ödenen para. Kullanılan GPU aynı, bellekler aynı ekstra bir özellik göremedim.

Buyrun Msi özel soğutmalı model.
MSI GTX 980 Ti Gaming 6G, 6GB, GDDR5, 384 bit Ekra, Fiyat: 2.624 TL

Bu da Gigabyte,
GIGABYTE GTX 980 Ti G1 GAMING, 6GB, GDDR5, 384 bit, Fiyat: 2.719 TL

Evga 8 farklı model çıkartacak, su soğutmalı model dahil.
EVGA - Articles - EVGA GeForce GTX 980 Ti

Asus özel soğutma sistemi Direct CU III olacak yani 3 fanlı olacak. Henüz fiyatı belli değil.
B27DF57E11F34DA318F1F1E32F690601.jpeg

Ben de böyle bir konu açacaktım bakınırken denk geldim. Markalar ne zaman kendi soğutucularıyla birlikte piyasaya çıkarır ürünü bu konuda bilgisi olan var mı ? Bir de Asus'un fiyatı ne kadar düşer sizce ?

Fikri olan yok mu arkadaşlar ? Sistem topladım ekran kartının çıkmasını bekliyorum :)

Bence, özel soğutma olarak 20 Haziran (tahmini en uzun süreç) tarihinde çıkmış olur ve Asus'u tercih ederdim. Gerek yazılım, gerek destek gerek ise kalite olarak bana göre Asus önde. Ayrıca Asus'un fiyatı pek düşmez bence. Yine de beklemekte fayda var...
Ben de böyle bir konu açacaktım bakınırken denk geldim. Markalar ne zaman kendi soğutucularıyla birlikte piyasaya çıkarır ürünü bu konuda bilgisi olan var mı ? Bir de Asus'un fiyatı ne kadar düşer sizce ?

Fikri olan yok mu arkadaşlar ? Sistem topladım ekran kartının çıkmasını bekliyorum :)

Aynen öyle kalite olarak Asus'tan şaşmamak lazım. Fiyatı bütçemi zorlamasa sistemim hazır. 2x Asus GTX 980 Ti 6 gb almayı planlıyorum. Şu referans sistem yerine kendi soğutucusunu koysa da fiyatlar belirlense :) Bu arada farklı model ekran kartları ile SLI yapılabilir mi acaba bilginiz var mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı