GTX980TI & i7 6700k Sistem Toplama

İşlemcilerin desteklediği belirli bir Ram hız sınırı var. i7 2133 destekliyor şuan + çift kanal. Bilmiyorsam bilgilendirin. Boş yere fazla para vermeyin. En ucuz ram alın yeter de artar. 8x2 kingston ram 2400 mhz 370 lira vatanda. Başka yerde daha da ucuzdur.
Anakart 2133 Mhz destekliyor, ramler ise 2400 Mhz olunca. Herhangi bir sıkıntı çıkmıyor değil mi?

Hayır çıkmıyor. Ayıca 10 sene önce 8xx mhz + 666 mhz ddr2 ramleri birleştirerek kullanmıştım. düşük olanın hızında çalışıyorlar. 2400 Mhz olan da 2133 de çalışacak.

Hocam yalnız sistem efsane olmuş, alacak olana hayırlı olsun. :)
Ben alacağım bu sistemi 1,5 yıl sonra. :)

Hayır çıkmıyor. Ayıca 10 sene önce 8xx mhz + 666 mhz ddr2 ramleri birleştirerek kullanmıştım. düşük olanın hızında çalışıyorlar. 2400 Mhz olan da 2133 de çalışacak.
Hayır. Öyle çalışmayacak. Mesela 6000 tl sistem toplama videosunda aynı işlemci ve 2400MHz ram vardı. Çalıştımı? Çalışmıştır. Sadece bu videoda değil daha birsürü videolarda da aynı şey var. Ama herhalde tam verim alınamaz.

Onu BIOS'dan ayarlıyorsun ram MHz değerini.

Ben alacağım bu sistemi 1,5 yıl sonra. :)

Hayır. Öyle çalışmayacak. Mesela 6000 tl sistem toplama videosunda aynı işlemci ve 2400MHz ram vardı. Çalıştımı? Çalışmıştır. Sadece bu videoda değil daha birsürü videolarda da aynı şey var. Ama herhalde tam verim alınamaz.

Onu BIOS'dan ayarlıyorsun ram MHz değerini.

Sonuçta çalışıyor sistemde ramler. Kalkıp mavi ekran vermiyor :D

Nakit sıkıntı öyle olmasa başıma buyruk hareket ederdim :D Performans olarak aynımıdır sence görünüş olarak deepcool'da pompasıda ışıklı felan fanda var fazladan bende

Nakit sıkıntı öyle olmasa başıma buyruk hareket ederdim :D Performans olarak aynımıdır sence görünüş olarak deepcool'da pompasıda ışıklı felan fanda var fazladan bende
Bence performans olarak birbirlerine yakındır. Eğer fazladan led istersen deepcool al. Ama ben Dark Aquaforce tercih ettim.
Sen istediğini seç.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı