[Alındı] Intel i7 6700k GTX980TI Sistem Toplama

@Berk Tatu merhaba. alakasız olacak fakat sormak istiyorum. 400r kasam var. Yeni sistem toplamak üzereyim ve MSI gaming M5 + Corsair H100i GTX almayı planlıyorum. Montaj konusunu araştırdıkça kafam daha da karıştı. Çoğu kullanıcı anakarta soğutucularına çartığını ve montajın çok zor olduğunu yazmış. M5'de de böyle bir zorlukla karşılaştınız mı ? Teşekkür ederim
Öncelikle merhaba,
Hiçbir problemle karşılaşmadım. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kasayı ilk aldığımda satın aldığım yere toplatmıştım. Kendileri kasanın arkasındaki stok fanının, işlemci soğutucunun borusuna çarptığı için söktüklerini söylediler. Eve gittiğimde tekrar üzerinden kablo düzenlemesini yaptım, stok fanı taktım. Hiçbir problem olmadı. Söyleyeceğim şu ki; iyi bir kablolamayla bütün problemleri aşabilirsiniz. Kasanın hacmi anakarta ve soğutucuya uyumlu. Teşekkürler,

Öncelikle merhaba,
Hiçbir problemle karşılaşmadım. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kasayı ilk aldığımda satın aldığım yere toplatmıştım. Kendileri kasanın arkasındaki stok fanının, işlemci soğutucunun borusuna çarptığı için söktüklerini söylediler. Eve gittiğimde tekrar üzerinden kablo düzenlemesini yaptım, stok fanı taktım. Hiçbir problem olmadı. Söyleyeceğim şu ki; iyi bir kablolamayla bütün problemleri aşabilirsiniz. Kasanın hacmi anakarta ve soğutucuya uyumlu. Teşekkürler,
Cevap için teşekkür ederim. Yanlış anlaşıldım herhalde. h100 radyatörünün montaj aşamasında; bazı anakartlarda (pasif soğutucular deniyor galiba işlemci ile kasanın üst tarafında kalan) bloklara çarptığı ve kastırma yöntemi ile zar zor takılabildiği gibi. Mesela videoda 29:20 zamanında görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevap için teşekkür ederim. Yanlış anlaşıldım herhalde. h100 radyatörünün montaj aşamasında; bazı anakartlarda (pasif soğutucular deniyor galiba işlemci ile kasanın üst tarafında kalan) bloklara çarptığı ve kastırma yöntemi ile zar zor takılabildiği gibi. Mesela videoda 29:20 zamanında görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Selamlar,
Bir problem yok. Sorununa ek olarak belirttim ben o stok fanı. Yoksa kastırma vs. gibi durumlar söz konusu değil anakart ve soğutucu arasında.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı