Güç kaynağı 8 pin CPU kablosunu 8+4 yapmak

kekiklikek19

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar elimde High Power 750W 80+ Gold güç kaynağı var. MSI Mag Z490 Tomahawk anakartını satın aldım ama, CPU güç gereksinimi 8+4 pin şeklindeymiş. Benim güç kaynağımda ise tek 8 pin mevcut. Bunu çoklamak için bir aparat varmış ama ne yazdıysam bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır dönüştürücü almanıza gerek yok. Aynı güç kaynağı bende kullanıyorum ve 8+4 kablo var. Tekrar kontrol edin lütfen.
Dostum sen ya farklı bir modelden bahsediyo olabilirsin ya da PCI-E kablolarını CPU güç kablosuyla karıştırıyosun.Bu güç kaynağında 4+4 8 pin CPU güç kablosu var.
Aşağıda güç bağlantılarının gösterildiği resim var ordan bakabilirsin.

Dostum sen ya farklı bir modelden bahsediyo olabilirsin ya da PCI-E kablolarını CPU güç kablosuyla karıştırıyosun.Bu güç kaynağında 4+4 8 pin CPU güç kablosu var.
Aşağıda güç bağlantılarının gösterildiği resim var ordan bakabilirsin.
Benim ki farklı modelmiş haklısın.

İşlemcinize ağır seviyede overclock işlemi uygulamazsanız 8 pin yeterli. O 4 pin "manyaklar" (Test için hız aşırtma yapanlar) için koyuluyor. Zaten o ek 4 pin gerekli olsaydı güç kaynağı üreticileri mutlaka koyardı. İçiniz rahat olsun.
10700k ile kullanıcam.Henüz değil ama ilerde mutlaka overclock yapıcam ve 5.1 seviyelerine falan çıkarım.Yinede almasam yeterli olur mu.

10700K ile kullanacağım. Henüz değil ama ileride mutlaka overclock yapacağım ve 5.1 seviyelerine falan çıkarım. Yinede almasam yeterli olur mu?
Yeterli olur diye düşünüyorum. Çok çıkmayın yine de. Pinlerin her biri ortalama 25W'a kadar taşıyabilir. i7 10700K 125W TDP'ye sahip. 160-170W üstüne çıkarsa tehlikeli. Overclocklu haliyle işlemcinin ne kadar güç çektiğini ölçme imkanınız varsa ölçmenizi öneririm.

Yeterli olur diye düşünüyorum. Çok çıkmayın yine de. Pinlerin her biri ortalama 25W'a kadar taşıyabilir. i7 10700K 125W TDP'ye sahip. 160-170W üstüne çıkarsa tehlikeli. Overclocklu haliyle işlemcinin ne kadar güç çektiğini ölçme imkanınız varsa ölçmenizi öneririm.
Bi kaç test videosu izledim Stock haliylede yeterli olucaktır diye düşünüyorum.Dediğim gibi hemen yapmayı düşünmüyorum.İlerde olurda yaparsam kademeli olarak arttırıp yük altına sokup dener öyle sabitlerim.

Geri
Yukarı