Güç kaynağı ses yapıyor

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Eski bir masaüstü bilgisayarım var. Son zamanlarda güç kaynağından fazla ses geliyor elimle arkadan biraz vurduğumda ses kesiliyor ama her açtığımda yine aynı gürültüyü yapıyor vurursam düzeliyor. Sorunu düzeltmem için ne yapmam gerekiyor, sebebi ne olabilir? Temizlemem gerekiyorsa elektrikli süpürge ile çektirirsem bir sorun olur mu?

Ses nasıl bir ses? Uğultu mu yoksa traktör çalışıyor gibi mi? Muhtemelen fandan geliyordur. Değiştirilmesi gerekebilir.

Ses nasıl bir ses? Uğultu mu yoksa traktör çalışıyor gibi mi? Muhtemelen fandan geliyordur. Değiştirilmesi gerekebilir.

Traktör çalışıyor gibi hocam sanki fana bir şey takılıyorda zorlanıyor gibi zaten dediğim gibi vurunca sesi kesiliyor ama her actigimda o ses geliyor. Temizlerken de bozarım belki diye açmadım içini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Traktör çalışıyor gibi hocam sanki fana bir şey takılıyorda zorlanıyor gibi zaten dediğim gibi vurunca sesi kesiliyor ama her actigimda o ses geliyor. Temizlerken de bozarım belki diye açmadım içini.

Aynı sorun bende de vardı vura vura bir hal oldu bir süre sonra hiç kesilmedi türlü türlü şeyler denedim olmadı en son bilgisayarcıda buldum kendimi fanı çıkarıp güzelce bakımını yaptırdık şimdi ses yok nadiren geliyor.

En iyisi yeni fan taktırın kesin çözüm, bende ara sıra yine geliyor sonra düzeliyor çünkü.

Geri
Yukarı