Güç kaynağı fan dönmüyor

halobkink

Hectopat
Arkadaşlar 1 gün önce yanık kokusu alıyordum ama nereden geldiğini cözemedim şimdi ise yine aldım ve güc kaynağından geldiğini fark ettim inceledikten sonra fanın dönmediğini gördüm ne yapabilirim?

Bazı Güç kaynakları belirli bir voltajdan sonra fanını çalıştırır. Oyun açıp bakar mısınız tekrardan güç kaynağına.

Arkadaşlar 1 gün önce yanık kokusu alıyordum ama nereden geldiğini cözemedim şimdi ise yine aldım ve güc kaynağından geldiğini fark ettim inceledikten sonra fanın dönmediğini gördüm ne yapabilirim?
O güç kaynağını kullanmayı bırakmanı öneririm, yanık kokusu PSU'dan geldiyse içindeki devre elemanlarından biri yanmış olabilir. Garantisi varsa garantiye gönderebilirsin.

O güç kaynağını kullanmayı bırakmanı öneririm, yanık kokusu PSU'dan geldiyse içindeki devre elemanlarından biri yanmış olabilir. Garantisi varsa garantiye gönderebilirsin.
Hocam fan çok sert dönüyor yani rahatça dönemiyor

Çürük gibi bir koku ise direnç patlamış olabilir pızz gibi bir ses geldi mi?

Bu arada o PSU çok kötü bir an önce yeni PSU al ve takana kadar bilgisayarını açma.

Yeni konular

Geri
Yukarı