Güç kaynağı fanından ses geliyor

kraken811

Decapat
Daha fazla  
Güç kaynağımın fanından ses geliyor(kasanın arkasında en üstteki fan işte ismini tam bilmiyorum). Temizledim fakat ses hâlâ geliyor. Kasanın arka kısmını kaldırıp hafif şiddette masaya vurunca ses kesiliyor veya kalem benzeri bir cisimle bilgisayarı açmadan önce fanın dönmesini engelliyorum bilgisayarı açtıktan sonra bırakıyorum ses kesiliyor. Bunlarla uğraşmak istemiyorum ne yapmalıyım?

Kasanın arkasında en üstteki fan işte ismini tam bilmiyorum.

1645357945257.png

Eğer mavi ok ile gösterdiğim fan ise, onun adı egzoz fan. Kasa eğer PSU üste montajlanan kasalardan değilse egzoz fan titreşim yapıyor büyük ihtimal, veya sürtme de olabilir.

Eki Görüntüle 1310951

Eğer mavi ok ile gösterdiğim fan ise, onun adı egzoz fan. Kasa eğer PSU üste montajlanan kasalardan değilse egzoz fan titreşim yapıyor büyük ihtimal, veya sürtme de olabilir.

Evet tam da o fan ben baktım dışarıdan görünebilen bir sürtme söz konusu değil benim PSU üstte montajlanmış.

Şöyle yapalım, o fanın bağlantısını söküp demonte edelim. Sonrasında sistemi tekrar aç, eğer ses aynı yerden devam ediyorsa PSU'da coil whine veya fan sorunu olabilir. Devam etmiyorsa egzoz fan kaynaklıdır zaten, titreşim yapıyordur.

Şöyle yapalım, o fanın bağlantısını söküp demonte edelim. Sonrasında sistemi tekrar aç, eğer ses aynı yerden devam ediyorsa PSU'da coil whine veya fan sorunu olabilir. Devam etmiyorsa egzoz fan kaynaklıdır zaten, titreşim yapıyordur.

Bir bilgisayarcıya götürdüm adam fanı değiştirdi sorun çözüldü. Zaman ayırdığınız için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı