Güç kaynağından kaynaklı yeniden başlatma problemi

mrtcntn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

i7 4790K ve msi GTX970 bulunan thermaltake v31 kasalı sistemimde stok güç kaynağını kullanmaktayım. Az önce assassin's creed oynarken (unity falan değil, serinin ilk oyunu) bilgisayar bir anda yeniden başladı ve aşağıdaki mesajla açıldı.

Power supply surges detected during the previous power on Asus Anti-Surge was triggered to protect system from unstable power supply unit
Press F1 to Run SETUP
Press F2 to load default values and continue

Ardından bilgisayarı kapatıp kasanın fişiyle priz arasına dalgalanmalara karşı koruyucu bir aparat taktim. Bilgisayarı açıp oyuna tekrar girdim 10 dakika kadar sonra yine aynı şey oldu. Sorun nedir? Ne yapmamı onerirsiniz?

Kullandığınız PSU'dan kaynaklı güç dalgalanmaları olduğunu söylüyor ve PC'nin sistemi korumak için yeniden başlattığını bildiriyor. Akım korumaları uzun süren voltaj düşmelerine karşı sistemi çok iyi idare edemeyebilir. Farklı prizlerde kullanmayı denediniz mi?

evin elektrik tesisatı çok karışık. İki kere daha ayni sey oldu. 10 amperlik tek bir sigortaya 3 monitör 3 dizüstü bir masaustu bilgisayar çamaşır makinesi sac kurutma makinesi falan bağlı. Tavan ve masa lambalarını şarj aletlerini saymiyorum bile.

Anladigim kadarıyla tesadüfen bugün tesisat çok fazla zorlanınca psu yeterli gücü alamadı ve dalgalanmalar başladı. Anakart da bundan donanım etkilenmesin diye elektriği kesti. Sigorta 10 yıllık. Bugün değiştireceğiz hatta kablo kalınlıklarını da göz önünde bulundurarak 10 amperlik sigortanın limitini 12 yapmayı da planlıyoruz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı