Güç pin dönüştürücü kullanmak sağlıklı mı?

• Konuyu başlatan xwa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 281

xwa

Decapat
500W bir PSU aldım ama içinde ekran kartına gitmesi için gereken 6+2 pinler dönüştürücü kablosuyla gönderilecekmiş.
Bir sorun çıkar mı? RTX 2060 ile kullanacağım. İade mi etmeliyim, ne yapmalıyım?
Aldığım PSU: Cooler Master RS-500-PCAR-I3

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın çekeceği güce ve kullanılacak sokete bağlı. Güç kaynağınızda tek 6 pin PCI-e bağlantı mevcut. RTX 2060 için de 6 pinden 8 pine dönüştürücü ile kullanım çok da riskli olmaz gibi. Tabii dönüştürücünün sağlam seçilmesi, bağlantıların da tam oturduğuna dikkat edilmesi iyi olur.

yetmediği için evet molex pcie 8x dönüştürücü kullanırsın. Şahsen almazdım...
1697446842266.png

Kartın çekeceği güce ve kullanılacak sokete bağlı. Güç kaynağınızda tek 6 pin PCI-e bağlantı mevcut. RTX 2060 için de 6 pinden 8 pine dönüştürücü ile kullanım çok da riskli olmaz gibi. Tabii dönüştürücünün sağlam seçilmesi, bağlantıların da tam oturduğuna dikkat edilmesi iyi olur.
Teşekkürler Hocam, bazı yerlerde yanma tehlikesi falan var dediler de biraz ürktüm açıkcası.
yetmediği için evet molex pcie 8x dönüştürücü kullanırsın. Şahsen almazdım...
Aldım bile hocam, iade etmeli miyim?

4 pin molex çevirici ve biraz daha yüksek güçlü bir kart kullanılırsa, kablo ve soket erimesi söz konusu olabilir. Duruma göre değerlendirmek lazım.
Kasayı daha da güçlendirmeyeceğim, bir miktar param olduğunda yeni ekran kartları çıktığı vakit sıfır bir kasa alacağım. Sorun çıkmaz derseniz iade etmeyeceğim hocam.

1697447396745.png

6pin-8pin arasında 2 gnd pin farkı var sorun olacağını sanmıyorum ama Molex dönüştürücüler pek sağlıklı değil özellikle o dönüştürücü üzerinden fazla güç çeken ekran kartı varsa aşırı ısınma yapabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı