Güç seçenekleri FPS'i etkiler mi?

Beytullah Başer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba benim bir sorum olacaktı. Benim güç seçenekleri Driver Booster Power planda. Oyunlarda FPS düşüşü yaşar mıyım? Valorant'ta 560'dan bir anda 60 70'e düşüyor, sonra baktım güç seceneği. Bu ondan dolayı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz olay güç seçeneklerinden kaynaklanıyor olabilir. Otomatik değişme varsa kapatın ve en yüksek performanslı modu seçin. Stabil FPS olacaktır.

Driver Booster Power güç planı, Driver Booster uygulamasının güç planıdır. Oraları pek bilmiyorum ama güç planını yüksek Performans'a alırsanız belki sorun çözülebilir.

Merhaba benim bir sorum olacaktı. Benim güç seçenekleri Driver Booster Power planda. Oyunlarda FPS düşüşü yaşar mıyım? Valorant'ta 560'dan bir anda 60 70'e düşüyor, sonra baktım güç seceneği. Bu ondan dolayı mı?

Evet hocam etkiler yüksek performansı seçerseniz oyunda daha iyi performans alırısınız. Ancak sizi bilgilendirmek isterimki normalde driver Boost Power diye bir plan yok bilgisayarınıza indirdiğiniz program kendi kendine güç planı oluşturmuş tavsiyem kullanmayaın daha yüksek FPS istiyorsanız yüksek performansı seçin.

FPS degeriniz anlik dusme sebebi bu olabilir olmaya da bilir kesin bir sey denemez fakat kesin denecek bir sey var ise guc secenekleri FPSi dogrudan etkiler.

Etkilemez olur mu direk etkiler en iyi FPS'yi istiyorsan yüksek güç modunu açmalısın bu da yetmez laptop ise eğer bilgisayarı fişte çalıştırmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı