Güç tuşu yanıyor ancak fanlar dönmüyor

Mr. Falcon

Hectopat
İşlemcimi değiştirdim soğutucu vs her şeyi düzgün yerleştirdim. Sonra ekran açıldı BIOS geldi ve kendiliğinden kapandı PC tekrar parçaları takıp çıkardım sonrasında BIOS pilini söküp taktım nafile. Power tuşunda ışık var ama fanlar dönmüyor ekran gelmiyor tüm parçalar düzgün takılı lütfen yardım eder misiniz?

Hocam eğer öncekine göre yerni nesil işlemci taktıysan bios güncellemesi gerekebilir, anakartı ve işlemciyi yazar mısın?
Hocam şuan sorun şu power tuşunda ışık var ancak hiç bir fan dönmüyor
Hocam eğer öncekine göre yerni nesil işlemci taktıysan BIOS güncellemesi gerekebilir, anakartı ve işlemciyi yazar mısın?

İlk başta açıldı şu kırmızı üçgen geldi falan sonra gitti.

H61M-K eski işlemci i3 3220 yenisi i5 2500.

Hocam uyumsuz gözüküyor burada. CPU-Upgrade: ASUS H61M-K processor support and specifications

1647991554462.png

1647991436820.png

Kendi sitesinde ise 2500s ve 2500t uyumlu olarak gözüküyor. ASUSTeK Computer Inc. -Support- CPU Support - H61M-K

1647991600837.png

Hocam uyumlu olduğu söylendi teyitte ederek aldım.

Hocam öncelikle geçmiş olsun, bana sorsan ben de öyle derdim. Montajda bir sıkıntı arayacaktım, eski nesile pek hakim olmadığım için teyit edeyim dedim ve uyumsuz olduğunu gördüm. Asus'un kendi sitesindeki uyumluluk listesinde "2500"ü aratınca i5 2500s ve i5 2500t çıktı sadece. Maalesef anakartınız ile işlemci uyumsuz, belki modlu bios ile çalıştırılabiliyordur onu bilmiyorum.

1647991763364.png

Hocam öncelikle geçmiş olsun, bana sorsan ben de öyle derdim. Montajda bir sıkıntı arayacaktım, eski nesile pek hakim olmadığım için teyit edeyim dedim ve uyumsuz olduğunu gördüm. Asus'un kendi sitesindeki uyumluluk listesinde "2500"ü aratınca i5 2500s ve i5 2500t çıktı sadece. Maalesef anakartınız ile işlemci uyumsuz, belki modlu bios ile çalıştırılabiliyordur onu bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1339682
hocam öyle ise neden ilk başta asus yazdı ve sonradan gitti cidden kafayı yiyeceğim çok üzgünüm şuan elimden bir şey gelmiyor

hocam öyle ise neden ilk başta asus yazdı ve sonradan gitti cidden kafayı yiyeceğim çok üzgünüm şuan elimden bir şey gelmiyor

Bilmiyorum hocam, bu videoya bak istersen birisi çalıştırmış galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı